Karton Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle evde kolay anahtarlık yapmanıza yardımcı olacak bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Sadece karton kullanarak yapacağınız anahtarlığı fermuar süsü veya dekoratif süs olarak da kullanabilirsiniz. Bu kolay uygulamayı çocuklar da rahatlıkla yapabilirler. Önerimizi değerlendirmek isterseniz yıldızlı karton anahtarlık yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Karton Anahtarlık Yapımı

Evde karton anahtarlık yapmak için özel olarak karton almaya gerek yok. Evde boş karton kutu varsa bundan keseceğiniz parça ile anahtarlık yapabilirsiniz. Kartonun üzerine kalem ile istediğiniz boyutta çiçek, kalp ya da yıldız şekli çizerek bunu makas ile kesin. Daha sonra bunun üst tarafına sivri bir nesne ile delik açarak anahtarlık halkası geçirebilirsiniz. Yapacağınız tasarımın daha şık görünmesi için üzerini boyayabilirsiniz. İsterseniz desenli bant ile de kaplayabilirsiniz.

Karton Anahtarlık
Karton Anahtarlık

Gerekli Malzemeler

  • Karton kutu
  • Kalem
  • Makas
  • Anahtarlık halkası

Bunların dışında süsleme yapmak için boya ya da renkli kalemler kullanabilirsiniz.

Kartondan Yıldız Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Karton ve diğer malzemeler hazır ise yıldız anahtarlık yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • İlk olarak kartondan düz bir parça kesin ve bunun üzerine kalem ile yıldız çizin.
  • Daha sonra bunu makas ile güzelce kesin.
  • Bu şekilde yıldızı hazırladıktan sonra kenarını ya da tamamını boyayabilirsiniz.
  • İsterseniz yıldızın üzerine ağız ve göz de yapabilirsiniz.
  • Son olarak yıldızın üst kısmına sivri bir nesne ile delik açın. İsterseniz delik açmak için kağıt deleceği de kullanabilirsiniz.
  • Açtığınız bu delikten anahtarlık halkasını geçirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Evde karton ile anahtarlık yapımı bu şekilde olup isterseniz uygulamanın yapımında renkli fon kartonu da kullanabilirsiniz. Bu şekilde ayrıca boya kullanmaya gerek kalmayacaktır. Karton yıldızı fermuar süsü olarak kullanmak isterseniz anahtarlık halkası yerine üst kısmına ince bir ip ya da halka geçirebilirsiniz. Evde bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda karton anahtarlık yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Eva kullanarak benzer bir çalışma yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız evadan yıldız anahtarlık nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Karton Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
Karton Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial