Kare Motif Nasıl Birleştirilir

Kare Motif Nasıl Birleştirilir?

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Pinterest

Kare motif nasıl birleştirilir diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunun cevabını bulabilirsiniz. Kare motif battaniye yapımından masa örtüsüne, bebek yeleğinden örgü elbise yapımına kadar birçok örgü tasarımında kullanılmaktadır. Tığ ile yapılan motifler birbirine eklenerek istenen büyüklükte parçalar oluşturulabilir. Kare motif birleştirmek için tığ ya da iğne kullanılmaktadır. İğne ile motif birleştirmek daha kolay gibi görünse de tığ ile yapılan birleştirme işlemi daha sağlam ve güzel olmaktadır. Eğer tığ ile kare motif birleştirmeyi bilmiyorsanız bu yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Kare Motif Nasıl Birleştirilir?

Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar ilk olarak kare motif yapmayı öğrenirler. Kare motif yapmak kolaydır fakat bunları birleştirmek yeni başlayanlar için zor olabilir. Kare motif örebiliyorsanız hemen 2 tane hazırlayarak size anlatacağımız adımları uygulayabilirsiniz.

İlk olarak yeterli sayıda kare motif yapmakla işe başlayın.

Kare Motif Birleştirme-1
Kare Motif Birleştirme-1

Aşağıdaki kare motif birleştirme resimli anlatım sayesinde siz de hiç zorlanmadan motifleri birbirine ekleyebilirsiniz. Bunun için 2 kare motifi üst üste koyun ve tığı her iki motifin kenarından geçirerek ipi çekin. ( Bunu yaparken tığa ip dolamayın. ) Bu şekilde son sıraları düz olarak örülen kare ya da diğer geometrik şekilli motifleri kolay bir şekilde birleştirmeniz mümkün.

Kare Motif Birleştirme
Kare Motif Birleştirme

Motifleri birleştirirken tığı iki tarafın da uç kısmına batırmanız gerekiyor. Düz renkte ördüğünüz motifleri farklı renkte ip ile birleştirerek daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kare Motif Birleştirme-2
Kare Motif Birleştirme-2

Kare motifleri birleştirmek için sık iğne tekniği uygulanmaktadır. Bu şekilde motiflerin ek yerinde herhangi bir boşluk oluşmadığı için daha güzel ve sağlam olmaktadır.

Kare Motif Birleştirme-3
Kare Motif Birleştirme-3

Kare motifleri düzden ya da tersten istediğiniz gibi birleştirebilirsiniz. Farklı renkte ip kullanarak değişik bir tasarım yapmak isterseniz birleştirme işlemini düzden yapmanız gerekiyor.

Kare Motif Birleştirme-4
Kare Motif Birleştirme-4

Hanım dilendi bey beğendi gibi kare motiflerin birleştirmesinde de bu yöntem uygulanabilir. Aslında kare motifler birleştirilirken bir motif örülür ve diğer motifin son sırasında bu iki motif birbirine eklenir. Fakat tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar bunu yapamayabilirler. Bu tür durumlarda size anlattığımız bu kolay uygulamayı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kare Motif Birleştirme-5
Kare Motif Birleştirme-5

Bu yazımızda sizlerle kare motif birleştirme konusunda uygulayabileceğiniz en kolay yöntemi paylaştık. Kalın tığ ile ördüğünüz kare motifleri bahsettiğimiz bu yöntemi uygulayarak rahatlıkla birleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir