Kararan İmitasyon Takılar Nasıl Parlatılır?

Kararan İmitasyon Takılar Nasıl Parlatılır
Sosyal medyada paylaş

Altın ve gümüşe oranla daha hesaplı olan imitasyon takılar ilk alındığında parlak görünümü ile dikkat çekmektedir. Bu takılar zamanla daha mat görünüp yeşilimsi bir renk alabilir. Böyle bir durumda takıları atmak yerine temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda, kararan imitasyon takılar nasıl parlatılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Size anlatacağımız kolay yöntemleri deneyerek sevdiğiniz takıları parlak bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Kararan İmitasyon Takılar Nasıl Parlatılır?

Tıpkı altın ve gümüş takılar gibi imitasyon takılarda zamanla renk değişimine uğrayıp kararabilir. Böyle bir durumda takıyı kullanamayacağınız için bunu atıp yerine yenisini alabilir ya da evdeki malzemelerle parlatabilirsiniz. Evde kararan imitasyon takıyı parlatmak için kullanacağınız malzemelerin ve uygulayacağınız yöntemin takıya zarar vermemesi oldukça önemlidir. Aksi halede takıyı parlatmak isterken kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Aşağıda bu konuda uygulayabileceğiniz en etkili ve güvenilir yöntemleri bulabilirsiniz.

Kabartma Tozu ve Tuz ile İmitasyon Takı Parlatma

En sevdiğiniz imitasyon takılarınız karardıysa üzülmeyin. Bu sorunun çözümü evinizin mutfağında bulunmaktadır. Kabartma tozu ve tuz kullanarak takılarınızı eski parlaklığına kavuşturabilirsiniz. Gerekli olan malzemeler; içine takıların sığabileceği derin bir kap, alüminyum folyo, 1 su bardağı sıcak su, 1 yemek kaşığı kabartma tozu ve bir yemek kaşığı tuz. İlk olarak kabın içini alüminyum folyo ile kaplayın. Başka bir kabın içine belirtilen miktarda sıcak su, kabartma tozu ve tuz koyarak bunları güzelce karıştırın. Bu karışımı alüminyum folyo ile kapladığınız kabın içine alın ve parlatmak istediğiniz takıları içine koyun. Bu şekilde 4-5 dakika bekledikten sonra takıları kabın içinden alarak bir bez yardımı ile iyice kurulayın.

Bulaşık Deterjanı ile İmitasyon Takı Parlatma

Kararan imitasyon takıları parlatmak ve temizlemek için bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz. Gerekli malzemeler; takıların içine sığacağı büyüklükte bir kap, kullanmadığınız bir diş fırçası, su ve bulaşık deterjanı. Takılara zarar vermemek için uygulamanın yapımında kullanacağınız diş fırçasının kılları çok sert olmamalıdır. Takıları koyacağınız kabın içine biraz bulaşık deterjanı ve su ekleyerek bunları güzelce karıştırın. Temizlemek istediğiniz takıları bu kabın içine alın ve diş fırçası ile fazla bastırmadan fırçalayın. Uygulama sonrasında takıları sudan çıkarıp durulayın ve temiz bir bez ile güzelce kurulayın.

Bu yazımızda sizlerle kararan imitasyon takıları temizlemek ve rengini açmak için uygulayabileceğiniz yöntemleri paylaştık. Bunlardan hangisi kolayınıza geliyorsa onu uygulayarak takılarınızı tertemiz ve parlak bir hale getirebilirsiniz. Hangi yöntemi uygularsanız uygulayın takıları iyice kurutmaya dikkat etmelisiniz. Evde gümüş takılarınızı kolay bir şekilde temizlemek ve parlatmak isterseniz, gümüş nasıl parlatılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial