Kalpli Ataç Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle ataca farklı bir şekil verebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Genelde öğrencilerin kullandığı bir okul malzemesi olan ataç farklı amaçlar için de kullanılmaktadır. Örneğin atacı kitap sayfalarına tutturarak kitap ayracı olarak kullanabilirsiniz. Kolay bükülüp, kesilebilen yapısı ile ataç kolye, yüzük, küpe ve bileklik gibi takıların yapımında da kullanılmaktadır. Biz de bugün sizlere bu tür çalışmalarda kolaylık olması için kalpli ataç yapımı paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kalpli Ataç Yapımı

Evde kalpli ataç yapmak oldukça kolaydır. Uygulamanın yapımında renkli ya da metal ataç kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken atacı size anlatacağımız şekilde açarak kalp şekline getirmek. Uygulamanın yapımında metal ataç kullanacaksanız bunu oje veya akrilik boya ile renklendirebilirsiniz. İsterseniz üzerine simli boya ya da oje sürerek şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu kalpli atacı kolye ya da bileklik yapımında kullanabilirsiniz. Bu tarz bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız, ataçtan çocuk kolyesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kalpli Ataç Yapımı
Kalpli Ataç Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Renkli ya da metal ataç
  • Büyük bir makas ya da takı pensesi

Kalpli Ataç Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede kalpli ataç yapabilirsiniz.

  • Kullanmak istediğiniz atacı ilk olarak yanlamasına tutun.
  • Kağıdı kıstırmak için kullandığınız kolların her ikisini de yukarı doğru kıvırın.
  • Bu şekilde büyük V harfine benzer bir şekil elde edin.
  • Elde ettiğiniz bu şekilde kıvrık olarak gelen kolu diğer kol gibi açın.
Kalpli Ataç Yapımı Resimli Anlatım
Kalpli Ataç Yapımı Resimli Anlatım
  • Sonrasında her iki uzunlamasına açılan kolu aynı uzunlukta olacak şekilde kesin. Bu kesme aşamasında büyük bir makas ya da takı pensesi kullanabilirsiniz.
  • Uçlarını kestikten sonra ataçtan kalp yapımı tamamlanmış oluyor.

Size anlattığımız bu kolay yöntem sayesinde rengarenk kalpli ataçlar yaparak bunları istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Evde bu keyifli kendin yap çalışmasını denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, kalpli ataç yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Kalpli atacı değerlendirebileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız, ataçtan bileklik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial