Kalp Şablonları
Sosyal medyada paylaş

Kalp şablonları çocukların ve yetişkinlerin yaptıkları birçok el işi çalışmasında sıkça kullanılmaktadır. Kalp sevgiyi temsil eden bir figür olduğu için günümüzde çoğu el işi çalışmasında kalp kullanılmaktadır. Yapılan çizim ve boyama çalışmalarının dışında el işi kağıdı ya da keçe ile yapılan birçok proje için de kalp figürü kullanılmaktadır. Bu kalpleri kolay bir şekilde yapabilmek için genelde şablon kullanılmaktadır. Şablon sayesinde sadece şekli kolay çizmekle kalmaz aynı zamanda yapacağınız tüm kalplerin aynı boyutta olmalarını da sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle sadece normal kalp şablonu değil farklı kalpler de paylaşmak istiyoruz. Böylece yapacağınız el işi çalışmalarında bu kalpleri kullanarak ortaya çok güzel tasarımlar çıkarabilirsiniz.

Sizlere vereceğimiz kalp şablonu örneklerinin bilgisayardan çıktısını alıp bunları istediğiniz kadar büyütebilir ve sonrasında yapacağınız çalışmada kullanabilirsiniz. Resim yapmak için kullanacağınız kalp şablonlarını kağıda çıkararak kullanabilirsiniz. Eğer bu şablonları kumaşa çıkarmak için kullanacaksanız kağıt yerine kartondan yapabilirsiniz. Böylece hem kalp şeklini kumaşa rahat çıkarabilir hem de bu şablonu daha sonra yapacağınız çalışmalarda da kullanabilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz şablonları bir kağıda çıkardıktan sonra bunları çocuğunuza boyaması için verebilirsiniz. Çocuğunuz bu kalpleri rengarenk boyayarak evde güzel vakit geçirebilir. Siz de çocuğunuza oyuncak ya da odasını süslemek için dekoratif bir süs yapacağınız zaman bu kalp şablonları işinize yarayabilir.

Her ne kadar kalp şekli çizmek çok zor olmasa da bazı çalışmalar için düzgün bir kalp figürü yapmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Özellikle çok sayıda kalp yapılacağı zaman bunların aynı boyutta olması gerekiyorsa şablon kullanılması gerekebilir. Bu tür durumlarda sizlerle paylaştığımız şablonlardan istediğinizi kullanarak kolay bir şekilde kalp yapıp, denediğiniz projeyi başarı ile sonlandırabilirsiniz. Bu şablonları çıkardıktan sonra isterseniz orjinal halleri ile kullanabilir ya da üzerlerine desen çizerek de kullanabilirsiniz.

Evde sizin ya da çocuğunuzun yapacağı resim, boyama veya diğer hobi uygulamalarında gerekli olabilecek kalp şablonu örnekleri aşağıda verilmiştir. Bilgisayarınıza bunları indirdikten sonra istediğiniz boyuta getirerek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan kalp şablonları ile ilgili görselleri paylaşmaya başlıyoruz.

Kalp Şablonları
Kalp Şablonları
Kalp Şablonu-1
Kalp Şablonu-1
Kalp Şablonu-2
Kalp Şablonu-2
Kalp Şablonu-3
Kalp Şablonu-3
Kalp Şablonu-4
Kalp Şablonu-4
Kalp Şablonu-5
Kalp Şablonu-5

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial