Kağıttan Yuvarlak Süs Yapımı

Kağıttan Yuvarlak Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıttan yuvarlak süs yapımı ile özel günlerde harika süslemeler yapabilirsiniz. Günümüzde çoğu kişi özel günlerde evini süslemek için dışarıdan hazır süs almak yerine evde kendi zevkine uygun farklı süslemeler yapmaktadır. Düz, renkli ya da desenli birçok farklı kağıt çeşidi ile oldukça şık süslemeler yapılmaktadır. Bu konuda ilham verebilecek örnek çalışmaları sizlerle sıkça paylaşıyoruz. Yakın bir zamanda evinizde özel bir kutlama yapacaksanız kağıttan çiçek şeklinde süsleme yapabileceğiniz bu çalışma çok işinize yarayacaktır. Basit bir uygulama ile harika çiçekler yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte el işi kağıdı
  • Makas
  • Yapıştırıcı ya da zımba

Kağıttan Nasıl Yuvarlak Süs Yapılır?

Kağıt ile yuvarlak süs yapmak için ilk olarak nasıl bir tasarım yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Kağıtları katlayarak çiçek şeklinde yuvarlak süsler yapılacak. Bu çiçeklerin hepsini aynı boyda yapabileceğiniz gibi farklı büyüklükte de yapmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Çalışmaya başlamadan önce yapacağınız tasarıma göre el işi kağıtlarını istediğiniz büyüklükte dikdörtgen parçalar halinde kesin. Sonrasında aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • El işi kağıdını masanın üzerine koyun ve kağıdı içe, dışa yelpaze yapar gibi katlayın. Bunu yaparken kağıdı mümkün olduğunca küçük katlamanız gerekmektedir.
  • Kağıdı katladıktan sonra hafifçe bükerek yuvarlak hale getirin.
  • Orta ve üst kısımdaki açık yerleri yapışkan ya da zımba ile birleştirin.
  • Daha sonra ortada kalan boşluğu kapatmak ve çiçek şekli vermek için küçük bir yuvarlak parça daha yapın. Bunu büyük yuvarlağın ortasına yapıştırdıktan sonra kağıttan yuvarlak süs yapımı tamamlanmış oluyor.
  • Yapmış olduğunuz yuvarlak süsü ince bir ip ya da kurdele yardımı ile istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde istediğiniz renk ve boyutta birçok kağıt çiçek yapabilir ve evinizin dekorunu daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Elinizde desenli hediye paketleri varsa bunları da yuvarlak süs yapımında kullanabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak için çiçeğin ortasına boncuk ya da küçük parlak taşlar da yapıştırmanız mümkün. Evde bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, kağıttan yuvarlak süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Kağıttan Yuvarlak Süs Yapımı
Kağıttan Yuvarlak Süs Yapımı

Bir cevap yazın