Kağıttan Sarkaçlı Bulut Süs Yapımı

Kağıttan Sarkaçlı Bulut Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıttan sarkaçlı bulut süs yapımı fazla malzeme kullanmadan yapabileceğiniz oldukça pratik bir el işi çalışması olarak dikkatinizi çekebilir. Küçük çocukların odasının dekorunda çoğunlukla sarkaçlı süsler kullanılmaktadır. Sevimli minikler bunların ucundan sarkan figürleri izlemeyi çok severler. Dışarıdan bu tarz süsler almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Marifetli bayanlar keçe ya da başka kumaşları kullanarak çok güzel sarkaçlı süsler yapmaktadır. Bizim bugün anlatacağımız uygulamayı yapmak için dikiş dikmeyi bilmenize gerek yok. Hiçbir şablon, boya ya da süs malzemesi kullanmadan sadece kağıt ve ipler ile bu projeyi yapabilirsiniz. Sarkacı oluşturmak için ise ahşap ya da plastik bir yuvarlak nesneye ihtiyacınız var. Siz de çocuk odasında kullanmak için sarkaçlı bulut süs yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Kağıt
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Ahşap yuvarlak bir nesne
  • İnce ip

Kağıttan Nasıl Sarkaçlı Süs Yapılır?

Kağıttan sarkaçlı süs yapmak çok kolaydır. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak dakikalar içerisinde çok şirin bir sarkaçlı süs yapmanız mümkün.

  • İlk önce kağıdın üzerine farklı büyüklükte bulutlar çizin.
  • Daha sonra bunları makas yardımı ile güzelce kesin.
  • Yapmış olduğunuz bulutlardan bazılarını oldukları gibi düz bırakırken, bazılarını da ortadan ikiye katlayarak kıvırın.
  • Son aşamada bu bulutları ikişer ya da üçerli gruplar halinde ipe geçirin.
  • İpleri sarkaca sabitledikten sonra bulutlu süs kullanıma hazırdır. Şık bir tasarım oluşturmak için ipleri sarkaca uzunlu kısalı olarak geçirebilirsiniz.

İsterseniz bu uygulamanın yapımında beyaz kağıt yerine mavi renkli el işi kağıdı da kullanabilirsiniz. Hatta pembe, sarı, turuncu gibi farklı renkte bulutlar da yapmanız mümkün. Dilerseniz bulutların yapımında karton da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Elinizde başka çalışmalardan artan keçe kumaşlar varsa bunlarla da bulut yapabilirsiniz. Dilerseniz sarkacı bulut yerine başka figürlerle de süsleyebilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak birçok farklı tararım oluşturma imkanınız bulunmaktadır. Çocuğunuzun odasında kullanacağınız güzel bir dekor ürünü yapmak isterseniz bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda, kağıttan sarkaçlı bulut süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Kağıttan Sarkaçlı Bulut Süs Yapımı
Kağıttan Sarkaçlı Bulut Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial