Kağıttan Parti Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Özel kutlamalarda hem süsleme yapmak hem de eğlenmek için parti süsü sıkça kullanılmaktadır. Sevimli görünümleri ile dikkat çeken bu malzemelerin benzerleri evde de yapılabilir. Biz de bugün sizlerle evde çocuklar için kağıttan parti süsü yapımı paylaşmak istiyoruz. Sadece kağıt, pipet ve bant kullanarak yapacağınız süs çocukların çok hoşuna gidecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz yazımızın devamında uygulamanın detaylarını bulabilirsiniz.

Kağıttan Parti Süsü Yapımı

Evde parti süsü yapımı için kağıt ve karton sıkça kullanılmaktadır. Bu tür malzemeleri kesmek ve şekil vermek kolay olduğu için yapacağınız tasarımlarda zorlanmazsınız. Size bahsedeceğimiz uygulamada kağıt ile yapacağınız süsü rulo şeklinde sarıp, pipet ile üflediğinizde tekrar açılmaktadır. Kağıt süsün üzerine yapacağınız süslemeler ile daha sevimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Anlatacağımız kolay yöntem sayesinde farklı renkte kağıt kullanarak evde rengarenk parti süsü yapabilirsiniz. İsterseniz uygulamanın yapımında desenli kağıt kullanarak daha şık bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Kağıt Parti Süsü
Kağıt Parti Süsü

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte kağıt
  • Makas
  • 1 tane pipet
  • Çift taraflı bant

Süsleme yapmak için renkli kalemler

Kağıttan Parti Süsü Nasıl Yapılır?

Kağıt ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede çocuklar için parti süsü yapabilirsiniz.

  • İlk olarak kağıttan resimde gördüğünüz şekilde dikdörtgen bir parça kesin.
  • Kıvrımlı pipet kullanıyorsanız bu kısmı makas ile keserek pipeti düz bir hale getirin. Pipeti dar olan kenarlardan birisinin  iç tarafına sağlam bir şekilde yapıştırın.
  • Daha sonra kağıdın üç kenarına çift taraflı bant yapıştırın. Bunu yaparken geniş olan kenarlardan birisine bant yapıştırılmayacak.
Kağıttan Parti Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Parti Süsü Yapımı Resimli Anlatım
  • Sonra kağıdı ikiye katlayarak kenarları güzelce yapıştırın.
  • Bu şekilde kağıt süsü yaptıktan sonra renkli kalemler ile üzerine minik süslemeler yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra parti süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Çocuğunuz bu sevimli süs ile oynayarak eğlencenin tadını çıkarabilir. Yukarıda sizlerle uygulamanın detaylarını kağıttan parti süsü resimli anlatım olarak paylaştık. İsterseniz aşağıda bulunan videolu anlatımı da izleyebilirsiniz. Evde parti yapacağınız zaman kağıt ile süsleme yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız kağıttan kolay süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial