Kağıttan Mini Çanta Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde keyif alarak uygulayacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Küçük kağıt çantalar hediye paketi olarak da kullanılmaktadır. Sizin de böyle bir çantaya ihtiyacınız varsa yazımızda anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Evde minyatür çanta yapmak için de bu yöntem işinize yarayabilir. Sevdiklerinize vereceğiniz hediyeyi daha anlamlı hale getirmek için kendi yapacağınız kağıt çantayı kullanabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz kağıttan mini çanta yapımı için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kağıttan Mini Çanta Yapımı

Evde kağıt çanta yapmak oldukça kolaydır. Kolay kağıt katlama tekniği uygulayarak istediğiniz renk ve boyutta çanta yapabilirsiniz. Sevdikleriniz için kendi el emeğiniz ile hediye yapmaktan hoşlanıyorsanız bu hediyeyi kendi yapacağınız çanta ile verebilirsiniz. Bu şekilde sevdiklerinize hoş bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda mini kağıt çanta yapabileceğiniz kolay bir örnek çalışma paylaşıyoruz. Yapacağınız çantanın üzerine kağıt ya da sticker ile süsleme yapabilirsiniz. Daha özel bir tasarım olmasını isterseniz çantanın üzerine yazılar da yazabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte kağıt
 • Cetvel
 • Kalem
 • Makas
 • Yapıştırıcı

İsterseniz çanta yapımında renkli kağıt yerine düz beyaz kağıt kullanarak bunu renkli kalemlerle süsleyip kendi tarzınıza uygun tasarımlar yapabilirsiniz.

Kağıttan Mini Çanta Nasıl Yapılır?

Küçük bir çanta yapmak için 15×7 cm boyutunda kullanabilirsiniz. Daha büyük bir kağıt çanta yapmak isterseniz kağıdı kesmeden bütün olarak kullanabilirsiniz. Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra kağıt çanta yapımına geçebiliriz.

 • Kağıdı uzunlamasına önünüze alın. Yaklaşık 1 cm kadar içeri doğru şerit şeklinde katlayın. Bu katlama yerine yapıştırıcı sürün.
 • Yapıştırıcı olarak istediğiniz her hangi bir yapıştırıcıyı kullanabilirsiniz. İsterseniz çift taraflı bant da yapıştırma işleminde işinize yarayabilir.
 • Yapıştırıcıyı sürdükten sonra resimde gördüğünüz gibi kağıdı ikiye katlayın ve yapıştırın.
 • İkiye katlanan kağıdı yan çevirin. Bu sefer ortasına yakın olarak şekilde katlayın.
Kağıttan Mini Çanta Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Mini Çanta Yapımı Resimli Anlatım
 • Bu katlama yeri çantanın alt kısmını oluşturacak. Katladığınız kısmı resimdeki şekilde iki yanından küçük üçgen oluşturarak katlayın. Bu katlanan yerleri yapıştırın.
 • Üzerine zevkinize uygun süslemeler yaptıktan sonra içini açın. Eliniz ile alt katlama yerlerini düzeltip çantaya şeklini verin.
 • Çanta sapları için 1×10 cm iki adet şerit kesin. Şeritleri çantanın ön kısmına ve arka kısmına içinden yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra mini kağıt çanta yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz sap olarak kağıt yerine ip de kullanabilirsiniz. Hazırladığınız çantaların içine sevdikleriniz için hediyeler, çikolata ve şekerlemeler koyarak harika sürprizler hazırlayabilirsiniz. Bu sevimli çantanın sap kısmına anahtarlık halkası geçirerek bunu anahtarlık olarak da kullanabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda mini kağıt çanta yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Kağıt ile sevimli bir hediye paketi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, mini hediye paketi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial