Kağıttan El Ele Tutuşan Çocuklar Nasıl Yapılır?

Kağıttan El Ele Tutuşan Çocuklar Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Kağıttan el ele tutuşan çocuklar nasıl yapılır? bunu merak ediyorsanız yazımızda sorunun cevabı olabilecek bir örnek çalışma bulabilirsiniz. 23 Nisan ve diğer özel günlerde sınıf süslemesi yapılmaktadır. Çeşitli kağıt ve karton ile yapılan bu süslemeler sayesinde çocukların el becerileri de gelişebilir. Biz de bugün sizlere bu süslemelerden birisi olan kağıttan el ele tutuşan çocuklar yapımından bahsetmek istiyoruz. Evde beraber yapabacağınız kağıt süs ile çocuğunuzun odasını süsleyebilirsiniz.

Kağıttan El Ele Tutuşan Çocuklar Nasıl Yapılır?

Okul öncesi çocuklar için kağıttan el ele tutuşan çocuklar yapmak oldukça keyiflidir. Kağıdı katladıktan sonra bunun üzerine çocuk çizip bunu makas ile keserek kolay bir şekilde el ele tutuşan çocuklar yapılabilir. Sonrasında bu çocuklara ağızi göz ve saç yaparak daha sevimli görünmelerini sağlayabilirsiniz. İsterseniz bu el işi çalışamasını beyaz kağıt kullanarak da yapabilirsiniz.

Kağıttan El Ele Tutuşan Çocuklar Nasıl Yapılır-1
Kağıttan El Ele Tutuşan Çocuklar Nasıl Yapılır-1

Gerekli Malzemeler

  • A4 kağıt
  • Makas
  • Boya Kalemleri

Uygulamanın yapımında beyaz ya da renkli A4 kağıt kullanabilirsiniz.

Kağıttan El Ele Tutuşan Çocuklar Yapımı

Kağıt ve diğer malzemeler hazır ise el ele tutuşan çocuklar yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olatak kağıdı boylamasına olarak yelpaze yapar gibi katlayın.
  • El ele tutuşan çocuklar yapımında istediğiniz ölçüyü kullanabilirsiniz. Kağıdın üzerine kalem ile istediğiniz boyutta kız ya da erkek çocuk resmi çizin. Çizdiğiniz bu figürün ellerinin ve ayaklarının uç kısımları, kağıdın kenarlarında son bulmalıdır.
  • Sonraki aşamada makas ile figürün kenarlarını kesin. Bunu yaparken el ve ayakların birbirini tutan terlerini kesmemeye dikkat etmelisiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra kağıt ile el ele tutuşan çocuklar yapımı tamamlanmış oluyor. Boya kalemleri yardımı ile bunları istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Evde bu kolay el işi çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda kağıttan el ele tutuşan çocuklar resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Krapon kağıdı ile kolay süsleme yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız krapon kağıdı ile kedi merdiveni yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kağıttan El Ele Tutuşan Çocuk Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial