Kağıttan Çiçekli Paket Süsü Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Kağıttan çiçekli paket süsü yapımı evde yapabileceğiniz çok kolay bir el işi çalışmasıdır. Sizlerle paylaşacağımız pratik yöntemi uygulayarak hediye paketlemesinde kullanabileceğiniz çok güzel kağıt süsler yapabilirsiniz. Böylece sevdiklerinize verdiğiniz değeri daha iyi yansıtma şansına da sahip olursunuz. Son dönemlerde kağıttan yapılan farklı şekillerdeki kat kat çiçeklerden birçok değişik dekor ürünü tasarlanmaktadır. Siz de bu kağıttan çiçekleri gördüğünüzde bunların nasıl yapıldığını merak ediyorsanız bu yazımıza göz atabilirsiniz. Sevdiklerinize vereceğiniz hediyeleri paketlerken bunları çiçeklerle süslemek isterseniz bu pratik uygulamayı deneyebilirsiniz. Kağıttan çiçekli paket süsü yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Gazete kağıdı ya da el işi kağıdı
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Kağıttan Nasıl Çiçek Yapılır?

Dışarıdan baktığınızda kağıt çiçek yapımı zor gibi görünebilir fakat uygulamayı denerseniz aslında ne kadar kolay olduğunu anlayabilirsiniz. Doğru tekniği uyguladığınız zaman hiç zorlanmadan harika çiçekler yapabilirsiniz. Kağıttan çiçek yapmak için düz ya da desenli her türü kağıdı kullanabilirsiniz. Uygulamayı dikkatli bir şekilde yaptığınızda hediye paketi süslemek için çok güzel çiçekler yapmanız mümkün. Bu projeyi yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • İlk olarak çiçek yapmak istediğiniz kağıda kurşun kalem ile bir spiral çizin.
  • Çizmiş olduğunuz bu spirali makas yardımı ile güzelce kesin.
  • Bu spirali dıştan içe doğru sıkı bir şekilde sarın ve yapışkan ile katları birbirine tutturun.
  • Bu şekilde istediğiniz renkte çok güzel çiçekler yapabilirsiniz.
  • Son olarak yapmış olduğunuz çiçekleri hediye paketinin üzerine yapıştırarak uygulamayı tamamlayın.

Kolay bir şekilde yapacağınız bu kağıt çiçekleri resim çerçevesi, kapı süsü ya da farklı dekoratif ürünler yapmak için kullanabilirsiniz. Sevdiklerinize vereceğiniz hediye paketlerinin üzerinde bulunan güzel çiçekler onları çok mutlu edecektir. Bu şekilde yapacağınız çiçeklere bir sap taktıktan sonra bunları vazoya yerleştirerek evinizin dekorunu güzelleştirmek için de kullanmanız mümkün. Evde kağıttan çiçek yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, kağıttan çiçekli paket süsü yapımı resimli anlatım size bu konuda ilham verebilir.

Kağıttan Çiçekli Paket Süsü Yapımı
Kağıttan Çiçekli Paket Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial