Kağıt Tabak ve Simli Eva ile Duvar Süsü Yapımı

Kağıt Tabak ve Simli Eva ile Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt tabak ve simli eva ile duvar süsü yapımı sayesinde evinizde kullanacağınız güze bir dekoratif süse sahip olabilirsiniz. Duvar süsü dekorasyonda sıkça kullanıldığı için biz de bu tür kendin yap çalışmalarını sizlerle sıkça paylaşıyoruz. Dekorasyon kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz uygulama sayesinde elinizdeki artık eva parçalarını da değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Kağıt tabak ve simli eva ile duvar süsü yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapımı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Kağıt Tabak ve Simli Eva ile Duvar Süsü Yapımı

Evde kolay duvar süsü yapımı için en sık kullanılan malzemelerden birisi de kağıt tabaklardır. Bu tabaklar hem ucuz hem de şekil bakımından duvar süsü yapımına son derece uygundur. Tabaklar boyanarak ya da üzerlerine farklı süsleme malzemeleri yapıştırılarak çok güzel dekor ürünleri yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulama da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane düz ya da desenli kağıt tabak
  • Farklı renklerde simli eva
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • 1 tane kürdan

Kağıt Tabak ve Simli Eva ile Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapımında düz ya da kenarları desenli kağıt tabalar kullanılabilir. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada kenarı desenli olan kağıt tabaklardan kullanılmış. Bu şekilde tabağın kenarı kendinden desenli olduğu için sadece içine süsleme yapılmış. Malzemeler hazır ise kağıt tabaktan duvar süsü yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak simli evaları makas ile keserek işe başlamanız gerekiyor. Elinizdeki eva parçaları küçük ise bunları kare olarak kestikten sonra çapraz kesebilirsiniz. Tabağın içini kaplamaya yetecek kadar eva parçası hazırladıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada evaların arkasına yapıştırıcı sürerek bunları tabağın içine dikkatli bir şekilde yapıştırın. Yapıştırmayı yaparken parçaların birbiri ile iyi birleşmesine dikkat etmelisiniz. Aksi halde arada kalan boşluklar yüzünden yapacağınız süsleme hoş görünmeyebilir. Bunu önlemek için evaları kürdan yardımı ile birbirine doğru ittirerek birleşmelerini sağlayabilirsiniz.
  • Kağıt tabağın içini anlattığımız şekilde tamamen kapladıktan sonra duvar süsü yapımı tamamdır. Kağıt tabağın üst tarafına küçük bir delik açıp, buradan ince bir kurdele ya da ip geçirerek bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Küçük çocuğunuz varsa ve onun yaptığı el işi çalışmalarından kalan renkli kağıt ya da karton gibi malzemeleri kullanarak bu çalışmayı yapabilirsiniz. Böylece hem ekstra masraf yapmamış olur hem de elinizdeki artık malzemeleri değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Uygulamayı yapmak isteyenlere ilham vermesi için aşağıda kağıt tabaktan duvar süsü yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Bu tür kendin yap çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, karton tabaktan boncuklu duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kağıt Tabak ve Simli Eva ile Duvar Süsü Yapımı
Kağıt Tabak ve Simli Eva ile Duvar Süsü Yapımı

Kaynak: https://pratikhanem.com/

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial