Kağıt Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Kağıt kitap ayracı yapımı resimli anlatım sayesinde siz de evde çok kolay bir şekilde kitap ayracı yapabilirsiniz. Kolay kitap ayracı denince genelde aklımıza kağıt ile yapılan modeller gelmektedir. Kağıtlar katlanarak ya da üzerlerine kalıp yardımı ile figürler çizilerek bunlar makas ile kesilip kitap ayracı yapılmaktadır. Bugün sizlerle bu kendin yap çalışmalarından birisi olan çiçekli kitap ayracı yapımını paylaşıyoruz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve çiçekli kitap ayracı yapımının resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kağıt Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım

Evde kağıt kitap ayracı yapmak oldukça kolaydır. Gazete kağıdı veya düz beyaz kağıt kullanarak bile kitap ayracı yapılabilir. Uzun kitap ayracı yapmak isterseniz bunun için fon kartonu, keçe ve eva gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Eğer sayfanın üst tarafına geçirilen kitap ayraçlarından yapmak isterseniz bunun için A4 kağıt kullanılabilir. Evde desenini beğendiğiniz kağıtlar varsa bunları da kitap ayracı yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Evde kendi yapacağınız kitap ayracını isterseniz sevdiklerinize hediye ederek onlara hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın detaylarını anlatmaya geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte A4 kağıt
  • Çiçek kalıbı
  • Kurşun kalem
  • Makas

İsterseniz aynı uygulamayı fon kartonu, eva ya da keçe ile de yapabilirsiniz.

Kağıttan Çiçekli Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Uygulama öncesinde bir kartona çiçek çizerek kalıbı hazırlamanız gerekiyor. Bu çiçek kitap sayfasına geçirileceği için fazla büyük olmaması gerekiyor. Çizdiğiniz çiçeğin ortasına kalem ile bir daire çizin fakat bu daireyi tamamen kapatmayın. Yani C harfine benzer bir çizim yapın. Bunun içine aynı şekilde bir çizim daha yapın. Makas ile çizgilerin üzerinden geçerek fazlalık kısmı çıkarın. Bu şekilde kalıbı çıkardıktan sonra çiçekli kitap ayracı yapımına başlayabilirsiniz.

  • A4 kağıdın üzerine çiçek kalıbını yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek çizimi yapın.
  • Daha sonra makas ile çiçeği keserek çıkarın. Ortadaki çizdiğiniz kısmı da makas ile dikkatli bir şekilde keserek çıkarın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kağıttan çiçekli kitap ayracı tamamdır. Ayracı kitap sayfasının üst kısmına geçirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde istediğiniz renkte çok güzel bir kitap ayracı yapabilirsiniz. İsterseniz uygulamayı yaparken çiçek yerine kalp, yıldız ya da başka figürler de kullanabilirsiniz. Evde kolay bir şekilde kağıt ile çiçekli kitap ayracı yapmak isterseniz aşağıdaki resimli anlatımdan faydalanabilirsiniz. Bu tür çalışmalar yapmaktan keyif alıyorsanız daha önceden paylaştığımız eva ile kalpli kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kağıt Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım-1
Kağıt Kitap Ayracı Yapımı Resimli Anlatım-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial