Kağıt Kek Kalıbından Top Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt kek kalıbından top süs yapımı kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Kek yapımında kullanılan kağıt kalıplar kullanılarak farklı çalışmalar yapılmaktadır. Kendin yap kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Evde doğum günü ya da buna benzer bir kutlama yapacağınız zaman ekstra masraf yapmadan çok güzel süsler tasarlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kağıt kek kalıplarını kullanmak. Evde kağıt kek kalıbından top süs yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Kağıt Kek Kalıbından Top Süs Yapımı

Kağıttan top süs yapmak isterseniz bunun en kolay yolu kağıttan yuvarlak parçalar kesmek ve bunları ikiye katladıktan sonra birbirine yapıştırıp, açtırarak top haline getirmek. Kek ve muffin yapımında kullanılan kağıt kalıplar da şekil bakımından bu çalışma için oldukça idealdir. Bunlardan kullanarak hiç kağıdı kesmekle uğraşmadan kolay bir şekilde top süs yapmanız mümkün. Bu tarz kolay kendin yap çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, kağıt kek kalıbından dekoratif süs yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renk ve desende kağıt kek kalıpları
  • Yapıştırıcı
  • İp

Kağıt Kek Kalıbından Top Süs Nasıl Yapılır?

Kağıt kek kalıbı ile top süs yapmak isterseniz bunun için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları uygulamak.

  • İlk olarak kağıt kek kalıbını masanın üzerine ters olarak koyun ve bunun üzerine elinizle bastırarak açılmasını sağlayın.
  • Açtırdığınız kek kalıbını ortadan ikiye katlayın. Bu şekilde 8 tane katlı kağıt hazırlayın. Bunları katlarken düz tarafları dışa bakacak şekilde katlamanız gerekiyor.
  • Sonraki aşamada bu kağıtları katı olan yerlerinden birbirine yapışkan ile tutturun.
  • Hepsini birbirine tutturduğunuzda ortasında boşluk bulunan bir top süs ortaya çıkacak.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda top süs yaptıktan sonra ortalarındaki boşluklardan ip geçirerek bunu istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu kolay el işi çalışması sayesinde rengarenk top süsler yaparak bunlarla evinizin dekorunu özel kutlamalara hazır bir hale getirebilirsiniz. Bu uygulamayı evde denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda kağıt kek kalıbından top süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Kağıt Kek Kalıbından Top Süs Yapımı
Kağıt Kek Kalıbından Top Süs Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial