Kağıt Katlama Bebek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt katlama bebek yapımı okul öncesi için kolay bir el işi çalışmasıdır. Çocukların el becerilerinin gelişmesi için okul öncesi etkinliklerde kağıt katlama sıkça yer almaktadır. Farklı şekillerde kesilen kağıtlar katlanarak güzel çalışmalar yapılmaktadır. Kağıt katlama bebek yapımı da bu çalışmalardan birisi olarak dikkatinizi çekebilir. Çocuğunuz varsa evde onunla birlikte kağıt katlama bebek yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kağıt Katlama Bebek Yapımı

Okul öncesi çocuklar kağıt katlama yapma çalışmalarını severek uygulamaktadır. Kağıttan civciv, kedi ve tavşan gibi birçok hayvan figürü yapmak mümkündür. Bu tür el işi çalışmalardan örnekleri okul öncesi kategorimizde bulabilirsiniz. Kağıt katlama yöntemini kullanarak sevimli bir balık yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, kağıt katlama balık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu yazımızda bahsedeceğimiz kağıt katlama bebek yapımı da kolay ve eğlenceli bir uygulama olması bakımından çocuklar için oldukça uygundur. Bu çalışmayı yapmak isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte A4 kağıt
  • Bebeğin başını yapmak için istediğiniz renkte düz eva
  • Siyah keçeli kalem
  • Bant

Kağıt Katlama Bebek Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları takip ederek kısa sürede sevimli bir kağıt bebek yapabilirsiniz.

  • İlk olarak renkli kağıttan dikdörtgen şeklinde uzun bir parçayı makas ile kesin.
  • Sonrasında bu kağıdı yelpaze yapar gibi içe ve dışa doğru katlayın.
  • Katlamayı yaptıktan sonra üst taraftan biraz pay bırakarak kağıda bir kat bant sarın.
  • Bu şekilde kağıt bebeği yaptıktan sonra kağıdın katlarını açın ve eva ile uygun büyüklükte bir yuvarlak çizin. Buna siyah keçeli kalem ile göz ve ağız yapın.
  • Kağıt bebeğin üst tarafını iyice açtırarak bunu iki yandan yapıştırarak tutturun.
  • Son olarak başı da yerine yapıştırarak kağıt bebek yapımını tamamlayabilirsiniz.

Evde istediğiniz renk ve boyutlarda yapacağınız kağıt bebekleri ahşap bir çubuğa takarak kağıt kukla olarak kullanabilirsiniz. Kağıttan bebekler özel günlerde evinizi süsleyeceğiniz zaman da sevimli bir dekoratif süs işlevi görebilir. Bu sevimli kağıt bebeklerden birkaç tane yapıp bunları bir ipe geçirerek çocuk odasında duvar süsü olarak da kullanabilirsiniz. Evde bu kolay çalışmayı denemek isterseniz bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda, kağıt katlama bebek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Kağıt Katlama Bebek Yapımı
Kağıt Katlama Bebek Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial