Kağıt Katlama Baykuş Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt katlama baykuş yapımı küçük çocukların keyif alarak uygulayacakları bir el işi çalışmasıdır. Çocukların el becerilerinin gelişimi için katlama, kesme ve yapıştırma çalışmaları oldukça faydalıdır. Fon kartonu ya da el işi kağıdı gibi malzemeler kullanılarak yapılan bu uygulamaları yapmak çocuklar için oldukça kolaydır. Kağıtları keserek ve yapıştırarak bunlarla kedi, tavşan, civciv, balık ve daha birçok farklı hayvan figürü yapabilirler. Okul öncesi kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekleri sıkça paylaşıyoruz. Kağıt katlama baykuş yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Kağıt Katlama Baykuş Yapımı

Evde kağıttan baykuş yapımı için en ideal malzeme el işi kağıdıdır. Bu kağıdı katlamak kolay olduğu için çocuklar zorlanmadan çalışmayı yapabilirler. Kendi yaptığı baykuşu pano olarak odasının duvarına asmak çocuğunuzun çok hoşuna gidebilir. Çocuğunuzun evde sıkılmadan vakit geçirebileceği kolay bir el işi çalışması yaptırmak isterseniz kağıt katlama bunun için oldukça uygundur. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi kağıt katlama ile birçok hayvan figürü yapılabilir. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz daha önceden paylaştığımız, el işi kağıdından yengeç yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Yeşil, sarı, turuncu, siyah ve beyaz el işi kağıdı
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Siyah keçeli kalem

Kağıt Katlama Baykuş Nasıl Yapılır?

Evde başka çalışmalardan kalan el işi kağıtları varsa baykuş yapımı için yeni el işi kağıdı almak yerine bunları da kullanabilirsiniz. Kağıt katlama baykuş yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak el işi kağıtlarından birine istediğiniz büyüklükte yuvarlak bir parça çizmekle işe başlayın. Bunu makas ile dikkatlice kesin. Bu parça baykuşun gövdesi olacak.
  • Baykuşun kanatları için 2 tane orta büyüklükte yuvarlak kağıt hazırlayın. Bunları makasla kestikten sonra ikiye katlayarak büyük parçanın yan taraflarına yapıştırın.
  • El işi kağıdı ile iki tane oval parça yapın. Bunları da ayak olarak yerlerine yapıştırın.
  • Baykuşun gagası için bir tane oval parça yapın ve bunun üst tarafından küçük bir parçayı makasla kesin. Gagayı da yerine yapışkanla tutturun.
  • Son olarak siyah ve beyaz el işi kağıtları ile gözleri yapıp yerlerine yapıştırın. Siyah keçeli kalemle kaş ve kirpikleri çizerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay eli eşi uygulaması sayesinde çocuklar kısa sürede istedikleri renk ve boyutta sevimli bir baykuş yapabilirler. Bu kağıt baykuşu bir kartona yapıştırıp pano haline getirerek çocuğunuzun odasının duvarına asabilirsiniz. Evde bu uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda kağıt katlama baykuş yapımı hakkında örnek bir çalışma paylaşıyoruz.

Kağıt Katlama Baykuş Yapımı
Kağıt Katlama Baykuş Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial