Kağıt ile Telefon Kabı Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Şeffaf telefon kabınızın sade görünümünden sıkıldıysanız bunu kendi zevkinize göre süsleyerek şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Telefon kabını boyayabilir, desenli bant ile süsleyebilir ya da üzerine küçük parlak taşlar yapıştırabilirsiniz. Elinizde bu tür malzemeler yoksa kağıt kullanarak da süsleme yapabilirsiniz. Bu konuda fikir sahibi olabilmeniz için yazımızda kağıt ile telefon kabı süsleme hakkında örnek kendin yap çalışması paylaşıyoruz.

Kağıt ile Telefon Kabı Süsleme

Evde telefon kabı süsü yapmak için desenli bant, eva ya da kağıt gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Telefon kabının üzerine desenli bandı yatay ya da dikey olarak yapıştırarak şık bir süsleme yapabilirsiniz. Eva ile küçük kalp, yıldız ve çiçek gibi desenler yapıp bunları süsleme yapımında kullanabilirsiniz. Evadan kağıt deleceği ile küçük yuvarlak parçalar yaparak bunlarla zevkinize uygun bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, eva ile telefon kapağı süslemesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Daha kolay bir uygulama yapmak isterseniz kağıt kullanabilirsiniz. Kağıdın üzerine istediğiniz boyutta figürler çizip bunlarla telefon kabını şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Beyaz kağıt
  • Kalem
  • Makas
  • Boyama yapmak için renkli kalemler
  • Koli bandı

Kağıt ile Telefon Kabı Nasıl Süslenir?

Kağıt ve diğer malzemeler hazır ise telefon süslemesi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Beyaz kağıda istediğiniz figürleri çizin ve sonrasında bunları renkli kalemlerle boyayın.
  • Çizimlerinizin daha belirgin olması için etrafından siyah kalem ile geçin.
Kağıt ile Telefon Kabı Süsleme Resimli Anlatım
Kağıt ile Telefon Kabı Süsleme Resimli Anlatım
  • Çizdiğiniz figürlerin üzerini koli bandı ile tamamen kaplayın.
  • Kenarlarda biraz pay bırakarak makas ile keserek figürleri çıkarın.

Tüm bu aşamalardan sonra kağıt telefon süslemesi yapımı tamamlanmış oluyor. Bunu kabın içine düz tarafı dışa bakacak şekilde yerleştirebilirsiniz. Kağıt süsü şeffaf bir bant yardımı ile kaba yapıştırabilirsiniz. Bu kolay yöntem sayesinde evde kısa sürede birçok kağıt telefon süsü yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışması denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Kabın tamamını süslemek için pratik bir yöntem uygulamak isterseniz, kağıt ile telefon kılıfı süsleme yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial