Kağıt ile Dekoratif Yaprak Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Kağıt ile dekoratif yaprak yapımı kolay bir geri dönüşüm çalışması olduğu için isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Evde dekoratif süs yaparken yaprak şekli sıkça kullanılmaktadır. Yapacağınız tarasımın şık olmasını isterseniz düz bir yaprak yapmak yerine farklı bir yöntem ile yaprak yapmayı deneyebilirsiniz. Kağıt ile dekoratif yaprak yapmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Kağıt ile Dekoratif Yaprak Yapımı

Evde kağıttan dekoratif yaprak yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde istediğiniz renk ve boyutta çok güzel dekoratif yapraklar tasarlayabilirsiniz. Kağıt yaprakların ortasına eva ile yapacağınız uzun bir şerit ise tasarımınızı daha şık bir hale getirmenize yardımcı olacaktır. Evde düş kapanı ya da kitap ayracı yapacağınız zaman bu kağıt yapraklar çok işinize yarayacaktır. Önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıdaki malzemeleri temin etmekle işe başlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 1 tane beyaz kağıt
 • Kalem
 • Makas
 • Yeşil renkte eva
 • Yapıştrıcı

Yaprak çizmekte zorlanırsanız yapmak istediğiniz yaprağın boyutuna uygun bir kalıp hazırlayarak onu kullanabilirsiniz.

Kağıt ile Dekoratif Yaprak Nasıl Yapılır?

Kalın bir yaprak yapmak isterseniz uygulamanın yapımı için beyaz fon kartonu da kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise dekoratif yaprak yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başalayabilirsiniz.

 • Beyaz kağıdı düz bir zemine koyun ve üzerine kalem ile istediğiniz büyüklükte yaprak çizin. Bu aşamada isterseniz karton bir yaprak kalıbı kullanabilirsiniz.
 • Çizdiğiniz yaprağı makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
 • Bu şekilde hazırladığınız yaprağı ortadan ikiye katlayın ve makas yardımı ile verev bir şekilde ince kesikler yapın. Bunu yaparken ortada biraz boşluk bırakın.
 • Katladığınız kağıdı açtığınızda ortaya güzel bir yaprak çıkacak.
 • Yeşil renkli evadan yaprağa uygun uzunlukta ince bir parçayı makas ile kesin.
 • Bu yeşil şeridi yaprağın ortasına yapıştırarak uygulamayı sonlandırabilirsiniz.

Yaptığınız bu dekoratif yaprağı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. İsterseniz uygulamayı renkli kağıtlarla yaparak rengarenk kağıt yapraklar tasarlayabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda kağıttan dekoratif yaprak yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Evde yaprak şeklinde güzel bir kitap ayracı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız ayakkabı kutusundan yaprak kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kağıt ile Dekoratif Yaprak Yapımı Resimli Anlatım
Kağıt ile Dekoratif Yaprak Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial