Kağıt ile Cam Süslemesi Yapımı

Kağıt ile Cam Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Kağıt ile cam süslemesi yapımı sayesinde özel günlerde evinizin dekorunu daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Yılbaşı ve diğer özel günlerde evimizin daha şık görünmesini isteriz. Bunun için balon, tül ve el işi kağıdı gibi malzemeler kullanarak güzel süslemeler yapmaya çalışırız. Bugün sizlere anlatacağımız uygulamada beyaz el işi kağıdı ile çam ağacı ve yıldız şeklinde süsleme yapılıyor. Böyle bir süsleme özellikle evde yılbaşı kutlaması yapacağınız zaman çok işinize yarayabilir. Evde kağıttan dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulama hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Beyaz el işi kağıdı
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • İnce ip
  • Bant

Kağıt ile Cam Süslemesi Nasıl Yapılır?

Cam süslemek için kağıttan çam ağacı ve yıldız yapmanız gerekmektedir. Çizim yapma beceriniz yoksa bunları çizmek için şablon kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde yerine getirdiğinizde evinizin dekorunu yeni yıla hazır bir hale getirebilirsiniz.

  • Beyaz el işi kağıdına istediğiniz sayıda yıldız çizin ve bunları makas ile keserek çıkarın. Yapacağınız bu yıldızların hepsi aynı boyda olabileceği gibi farklı boyutlarda da yapmanız mümkün.
  • Yıldızları yaptıktan sonra sıra çam ağaçlarına geldi. Beyaz el işi kağıdına istediğiniz sayıda ve boyutta çam ağacı çizin. Bunları da makas ile güzelce kesin.
  • Daha sonra bunları bant yardımı ile ince bir ipe tutturarak cama asabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde evinizin camında güzel bir yılbaşı manzarası oluşturabilirsiniz. İsterseniz aralara kar taneleri de yaparak daha hoş bir dekor da oluşturabilirsiniz. İsteyenler bu güzel dekora noel baba ve geyik de ilave edebilirler. Böyle bir yılbaşı süslemesi misafirlerinizin çok hoşuna gidecektir. Evinizi süslemek için uzun saatler uğraşmak yerine sizlere önerdiğimiz bu kolay çalışmayı yapabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnekte çam ağacı ve yıldızlar beyaz renkte yapılmış fakat siz isterseniz bunları farklı renklerde de yapabilirsiniz. Daha şık bir dekor oluşturmak isterseniz süslemeleri yapmak için yaldızlı kağıt da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde kolay yılbaşı süslemesi yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, kağıttan yılbaşı süsü yapımı size bu konuda ilham verebilir.

Kağıt ile Cam Süslemesi Yapımı
Kağıt ile Cam Süslemesi Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial