Kağıt Havlu Rulosundan Yılbaşı Süsü Yapımı

Kağıt Havlu Rulosundan Yılbaşı Süsü Yapımı

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/kagit-havlu-rulosundan-yilbasi-susu-yapimi/
Pinterest

Kağıt havlu rulosundan yılbaşı süsü yapımı çok pratik bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Bunun öncesinde biten kağıt havlu rulolarını biriktirmek gerekiyor. Yılbaşı süslemesi yaparken çam ağacı, geyik ve noel baba figürleri sıkça kullanılmaktadır. Biz de bugün sizlerle kolay çam ağacı yapımı ile ilgili güzel bir örnek paylaşmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi tuvalet kağıdı ruloları kullanılarak çok güzel dekor ürünleri yapılmaktadır. Bizim sizlerle paylaşacağımız örnekte bunlardan biraz daha büyük olan havlu kağıt ruloları kullanılıyor. Bu uygulamanın en güzel tarafı yapacağınız çam ağacının üzerinde kendinden süsler bulunması. Takacağınız top süsler sayesinde ekstra bir süsleme yapmaya gerek kalmadan çam ağacını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Kağıt havlu rulosundan çam ağacı yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 17 tane kağıt havlu rulosu
  • 15 tane kırmızı top süs
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında kullanılacak olan top süsleri kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz.

Kağıt Havlu Rulosu ile Nasıl Yılbaşı Süsü Yapılır?

Kağıt havlu rulosundan çam ağacı yapmak fazla vaktinizi almayacağı için bu pratik uygulama özel günlerde hazırlık yaparken size vakit tasarrufu sağlayacaktır. Aşağıdaki adımları uygulayarak siz de çok güzel bir çam ağacına sahip olabilirsiniz.

  • İlk olarak çam ağacını yapmanız gerekiyor. Bunun için bir masanın üzerine havlu kağıt rulolarını alın ve bunlardan iki tanesini yan yana yapıştırın.
  • Bunun üzerine yan yana 5 tane rulo yapıştırın. Bu şekilde 4, 3, 2 ve 1 şeklinde sıralama yapın.
  • Yapıştırdığınız ruloların birbirini daha iyi tutması için ek yerlerine mandal takabilirsiniz.
  • Yapışkan kuruduktan sonra çam ağacını bir sehpanın üzerine dik olarak yerleştirin.
  • Alttaki 2’li rulonun dışındakilere kırmızı top süsleri takarak uygulamanın yapımını tamamlayın.

Uygulamanın yapımı bu şekilde olup isterseniz kırmızı yerine yeşil ya da başka renkte top süslerde kullanabilirsiniz. Çam ağacını süslemek için top süs yerine yıldız ya da başka süslemeler de kullanmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde kolay yılbaşı süsü yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda sizlerle örnek bir çalışma paylaşıyoruz.

Kağıt Havlu Rulosundan Yılbaşı Süsü Yapımı
Kağıt Havlu Rulosundan Yılbaşı Süsü Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir