Kağıt Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Kağıt Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Kağıt çiçek yapımı resimli anlatım sayesinde siz de evde kolay bir şekilde çok güzel çiçekler yapabilirsiniz. Kağıt çiçekler zarif ve şık görünümleri nedeni ile dekoratif ürün ve süsleme yapımında sıkça kullanılmaktadır. Kağıttan yapılan çiçeklere sap takılarak bunlar yapay çiçek olarak da değerlendirilebilir. Hiç solmayan çiçeklerle evinizin dekorunu güzelleştirmek isterseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz el işi çalışmasını yapmayı deneyebilirsiniz. Kağıttan çiçek yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Kağıt Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Bir kendin yap çalışmasını daha önceden yapmamış olanlar için resimli anlatımlar oldukça önemlidir. Yapılan uygulamadaki detaylar resimli anlatım sayesinde daha kolay anlaşılabilir. Kağıt çiçek yapmak için uygulanan farklı yöntemler mevcuttur. Bazı çalışmalarda renkli kağıtlar çiçek yaprağı şeklinde kesildikten sonra iç içe yapıştırılmakta, bazılarında çiçek tek parça şeklinde yapılmaktadır. Kat kat açılan güzel bir çiçek yapmak için de kağıda spiral çizilip daha sonra bu makas ile kesilerek şekillendirilmektedir. Size bahsedeceğimiz çalışmada da bu yöntem uygulanmaktadır.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte A4 kağıdı
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Kağıttan Çiçek Yapımı

Malzemeler hazır ise kağıt çiçek yapımına geçebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak renkli kağıda bir yuvarlak çizmekle işe başlayın. Bunun için bir su bardağı kullanabilirsiniz.
  • Sonrasında bu yuvarlağı makas ile başlangıç noktasından ortaya doğru spiral şeklinde kesin. Eğer bunu yaparken zorlanacağınızı düşünüyorsanız yuvarlağın içine spiral oluşturacak şekilde çizgiler yapın ve bu çizgilerin üzerinden makas ile kesin.
  • Sonraki aşamada bir kalem ya da ona benzer yuvarlak bir nesneyi kağıdın dış kısmından içe doğru sarmaya başlayın.
  • Bu şekilde kağıdın tamamını sardığınızda ortaya güzel bir çiçek çıkacaktır. Bunun daha sonradan açılmaması için alt tarafını yapışkan ile tutturun.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kağıt çiçek yapımı tamamdır. İsterseniz tel ya da ahşap bir çubuktan sap yaparak bunu yapay çiçek olarak vazoya koyabilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde istediğiniz renkte çok güzel kağıt çiçekler yapabilirsiniz. Bu renkli kağıt çiçekleri dekoratif ürün yapımından hediye paketi süslemesine kadar birçok farklı şekilde değerlendirebilirsiniz. Kolay kağıt çiçek yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda uygulamanın resimli anlatımını paylaşıyoruz. Bu tür kolay el işi çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, kağıttan nasıl yapay çiçek yapılır yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kağıt Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
Kağıt Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın