Islak Havlu Kapağı ile 3’lü Resim Çerçevesi Yapımı

Islak Havlu Kapağı ile 3'lü Resim Çerçevesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Islak havlu kapağı ile 3’lü resim çerçevesi yapımı evde denemekten keyif alabileceğiniz bir geri dönüşüm çalışmasıdır. Islak havluların plastik kapakları çerçeve şeklinde olduğu için bunlarla evde magnet ve resim çerçevesi yapılmaktadır. Bu kapaklara çeşitli malzemelerle kaplama yaparak çok güzel dekoratif ürünler tasarlayabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz geri dönüşüm çalışmasında 2 tane ıslak havlu kapağı kullanılarak kapaklı bir resim çerçevesi yapılmış. Siz de evde böyle güzel bir dekoratif süs tasarlamak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Islak Havlu Kapağı ile 3’lü Resim Çerçevesi Yapımı

Evde ıslak havlu kapağı ile resim çerçevesi yapmak oldukça kolaydır. Daha önceden sizlerle bu tür çalışmalardan örnekler paylaşmıştık. Bugün ise 2 tane ıslak havlu kapağı kullanarak üçlü resim çerçevesi yapabileceğiniz çok kolay bir geri dönüşüm projesi paylaşıyoruz. Salon ya da oturma odanızda kullanabileceğiniz şık bir çerçeve tasarlamak isterseniz işe ilk olarak aşağıdaki malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Islak Havlu Kapağı ile 3'lü Resim Çerçevesi Yapımı-1
Islak Havlu Kapağı ile 3’lü Resim Çerçevesi Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

 • 2 tane ıslak havlu kapağı
 • Kaplama yapmak için istediğiniz renkte kağıt, fon kartonu ya da eva kullanabilirsiniz.
 • Kalem
 • Makas
 • Falçata
 • Yapıştırıcı olarak silikon tabancası ve tutkal
 • Çerçeve süslemesi için 3 tane plastik kapak

Islak Havlu Kapağı ile 3’lü Resim Çerçevesi Nasıl Yapılır?

Ön hazırlık olarak ıslak havlu kapaklarının üzerinde bulunan yapışkanlı etiketleri güzelce çıkarın. Sonrasında bunları güzelce temizleyin ve kuruladıktan sonra aşağıdaki adımları uygulamaya başlayın.

 • İlk olarak kapakların arka tarafına kaplama yapmakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için kapağı kaplama malzemesinin üzerine yerleştirin ve etrafından kalem ile geçerek çizin. Bu şekilde 3 tane parça hazırlayın.
 • Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile kesin ve bu hazırladığınız bu parçaları ıslak havlu kapaklarının arkasına yapıştırarak kaplamayı yapın.
 • Çerçevenin içine koyacağınız resimlerin boyutlarını da ayarlayın ve bunları ıslak havlu kapaklarının iç taraflarına yapıştırın. İsterseniz çerçevenin içine resim yerine sizlerle paylaştığımız örnek çalışmadaki gibi çiçekli bir takvim yaprağı da koyabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
 • 3’lü resim çerçevesi yapmak için ıslak havlu kapaklarının çerçevelerini üst üste koyun ve silikon ile yapıştırarak birbirine tutturun.
 • Çerçeveyi yaptıktan sonra arka tarafına plastik kapaklar ile çiçek yaparak süsleyebilirsiniz. Plastik kapak ile nasıl çiçek yapacağınızı öğrenmek için daha önce paylaştığımız pet şişe kapağı ile çiçek yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

İsterseniz çerçevenin kaplamasında simli eva kullanarak daha şık bir tasarım oluşturabilirsiniz. Kaplama yapmak için desenli bant da kullanılabilir. Evde bu kolay çalışmayı yapmak isteyenler için aşağıda ıslak havlu kapağı ile 3lü resim çerçevesi yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Islak havlu kapağı ile güzel bir tekli resim çerçevesi yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız ıslak havlu kapağı ile resim çerçevesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial