İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı

İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

İpten kuş tüyü anahtarlık yapımı kolay bir kendin yap çalışması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. İp ile yapılan dekoratif süsler şık görünümü ile dikkat çekmektedir. Tığ ya da şiş kullanarak ipten çok güzel anahtarlıklar da örülmektedir. Eğer örgü örmeyi bilmiyorsanız bugün size anlatacağımız çalışmayı yapabilirsiniz. İpten kuş tüyü anahtarlık yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını aşağıda paylaşıyoruz.

İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Yapımı

Kuş tüyü şeklindeki dekoratif süsler kitap ayracı ya da anahtarlık olarak da kullanılmaktadır. Elinizde artık ipler varsa bunları kuş tüyü anahtarlık yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. İp ile yapacağınız anahtarlığı çantanıza takarak da kullanmanız mümkün. Evde güzel bir ip anahtarlık yapmak isterseniz tek yapmanız gereken size anlatacağımız adımları dikkatli bir şekilde uygulamak. Bu çalışmayı yapmak için her türlü ip kullanılabilir. Yün iplerin katlarını açıp bunları kabartmak daha kolay olduğu için tercihinizi bu tür iplerden yana yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte ip
  • Makas
  • Anahtarlık kopçası
  • Bant

İpi tarayarak açtırmak için ince dişli bir tarak kullanılması gerekiyor.

İpten Kuş Tüyü Anahtarlık Nasıl Yapılır?

İp ve diğer malzemeler hazır ise kuş tüyü anahtarlık yapmaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak ipten uzun bir parça kesin ve bunu ortadan ikiye katladıktan sonra anahtarlık halkasını geçirin. İpi hangi boyutta yapmak isterseniz o uzunlukta kesmelisiniz.
  • Sonrasında katladığınız bu ipi bant yardımı ile masanın üzerine yapıştırarak sabitleyin.
  • İpten aynı uzunlukta parçalar kesin ve bunları teker teker sabitlediğiniz ipe düğümleyin. En alttaki iplerin ucunu güzelce düğüm yapın.
  • Bu şekilde ipin üzerini tamamen doldurduktan sonra iplerin kenarlarındaki çıkıntıları makas ile keserek düzeltin.
  • İplerin uçlarından parmaklarınızla açtırın ve daha sonra ince dişli bir tarak ile tarayın. Bu şekilde tüy daha dolgun ve güzel olacaktır.
  • Tüm ipleri bu şekilde açtırdıktan sonra kuş tüyü anahtarlık kullanıma hazırdır.

İsterseniz uygulamanın yapımında birkaç farklı renkte ip kullanarak rengarenk bir tüy yapabilirsiniz. Anahtarlığın daha şık görünmesi için üst tarafına bir boncuk geçirebilirsiniz. Evde bu çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, ipten kuş tüyü anahtarlık yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu tür kendin yap çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önce paylaştığımız, ipten dekoratif tüy yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial