İpten Duvar Süsü Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

İpten duvar süsü resimli anlatım sayesinde elinizdeki artık iplerle güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. Örgü örmeyi seviyorsanız elinizde farklı renklerde ipler bulunuyor olabilir. Bu küçük ip parçalarını nasıl değerlendireceğinizi düşünüyorsanız sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmadan ilham alabilirsiniz. İp ile yapılan dekoratif süsler şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Siz de evde ip ile dekoratif süs yapmak istiyor fakat örgü örmeyi bilmiyorsanız ipten keseceğiniz uzun parçaları ahşap bir çubuğa geçirerek çok güzel bir dekoratif süs yapabilirsiniz. İpten duvar süsü yapmak için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

İpten Duvar Süsü Resimli Anlatım

Evde ipten duvar süsü yapımı için farklı yöntemler uygulanabilir. Kolay bir çalışma yapmak isterseniz ipten parçalar keserek bunları bir çubuğa geçirip sonrasında bunları makas ile istediğiniz gibi keserek şekil verebilirsiniz. İsterseniz ipleri örerek ya da boncuk takarak da çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Uygulamanın yapımında her türlü ip kullanılabilir. Güzel bir görünüm oluşması için bu iplerin aynı yapı ve kalınlıkta olması gerekmektedir. İstediğiniz renklerde yapacağınız duvar süsünü çocuk odasında, salon ya da oturma odanızda kullanabilirsiniz. Kalın ipler kullanarak bu şekilde kapı perdesi de yapılabilir. Önerimiz dikkatinizi çektiyse uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte ip
  • Makas
  • Ahşap ya da plastik çubuk

İpten Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

İp ve ahşap çubuk hazır ise duvar süsü yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak ipten istediğiniz uzunlukta parçalar kesmekle işe başlayın. Bu ip parçaları ikiye katlanarak kullanılacağı için keserken uzunluklarını ona göre ayarlamalısınız.
  • Yeterli sayıda ip parçası kestikten sonra sıra bunları çubuğa geçirmeye geldi.
  • İp parçalarından birisini elinize alın ve bunu ortadan ikiye katlayın.
  • Daha sonra bunu çubuğun altına getirin ve ipi çubuğun üzerinden geçirerek iki ucunu yuvarlağın içinden geçirerek düğüm atın.
  • Bu şekilde istediğiniz kadar ipi çubuğa geçirdikten sonra dekoratif duvar süsü yapımı tamamlanmış oluyor. Dekoratif süsü bu şekilde kullanabileceğiniz gibi isterseniz bizim yaptığımız gibi uçlarını şekilli olarak da kesebilirsiniz.

İp ile duvar süsü yapımının en önemli aşaması ipleri çubuğa düzgün bir şekilde geçirmektir. İpi sağlam bir şekilde düğümledikten sonra uçlarını makas ile istediğiniz şekilde keserek şık tasarımlar oluşturabilirsiniz. Duvar süsü yapmak için tek renk ip kullanabilir ya da rengarenk ipler ile daha şık süsler yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız ipten duvar süsü resimli anlatıma göz atabilirsiniz. Bu tür çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız kasnaktan kolay duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

İpten Duvar Süsü Resimli Anlatım-1
İpten Duvar Süsü Resimli Anlatım-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial