İp ile Bileklik Nasıl Takılır
Sosyal medyada paylaş

Bilekliği tek elle takmak oldukça zordur. Çoğu zaman bunun için yardım almaya ihtiyaç duyarız. Bugün size anlatacağımız kolay yöntem sayesinde tek elle bilekliği kolunuza takabilirsiniz. Aynı yöntemi kolunuza takacağınız tüm zincirli aksesuarlar için uygulayabilirsiniz. Bu yöntem ile bilekliği sabit tutarak kaymasını önleyerek işinizi kolayca görebilirsiniz. Önerimiz ilginizi çektiyse, ip ile bileklik nasıl takılır? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İp ile Bileklik Nasıl Takılır?

Bilekliği kolunuza takarken zorlanıyor ve her defasında takının kayması nedeni ile zaman kaybı yaşıyorsanız buna bir son verebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bilekliği kolunuzda sabit olarak tutmak. Bilekliğin halkasını sabit tuttuğunuzda klipsi tek hamlede zorlanmadan yerine takabilirsiniz. Kolay bir şekilde tek elle bileklik takma konusunda bant, ataç ve tel toka gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Bu tür malzemeleri bilekliğin halkasına tutturarak sabit kalmasını sağlayabilirsiniz. Klipsi halkaya geçirdikten sonra taktığınız cismi halkadan çıkararak uygulamayı sonlandırabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, tel toka ile bileklik takma yöntemi yazımıza göz atabilirsiniz.

İp ile Bileklik Takma Yöntemi

Elinizde bant, tel toka ya da ataç yoksa bilekliği takmak için ip de kullanabilirsiniz. Bu konuda ihtiyacınız olan tek şey bir parça ip. Bu ipin bileklik halkasından geçecek incelikte olması yeterlidir. Bu şarta uyan her türlü ipi uygulamanın yapımında kullanabilirsiniz. Şimdi gelelim yöntemi nasıl uygulayacağınıza.

  • İlk olarak ipten bir parça kesin. İpin uzunluğun halkaya taktıktan sonra elinizle tutabilecek kadar olması yeterlidir.
  • Kolunuzu düz bir şekilde tutun ve bilekliği alttan yukarı doğru halkası üste gelecek şekilde yerleştirin.
İp ile Bileklik Takma Yöntemi
İp ile Bileklik Takma Yöntemi
  • Daha sonra ipi halkanın içinden geçirerek çıkmaması için ikiye katlayın.
  • Bu şekilde bileklik olduğu yerde sabit kacaktır.
  • Bir elinizle ipi tutarken diğer elinizle bilekliğin klipsini halkaya kolayca takabilirsiniz.

Tek el kullanarak ip ile bileklik takma bu şekilde olup klipsi halkaya geçirdikten sonra ipi çekerek çıkarabilirsiniz. Yukarıda paylaştığımız resimli anlatımdan da anlaşılacağı gibi bu yöntem oldukça kolaydır. Uygulamayı yaparken zorlanırsanız aşağıda paylaştığımız videoya da göz atabilirsiniz. Kolay gelsin. Bilekliği kolay takmak için başka bir yöntem incelemek isterseniz, tek elle bileklik nasıl takılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial