Hobi Çubuklarından Nasıl Masa Yapılır?

Hobi Çubuklarından Nasıl Masa Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Hobi çubuklarından nasıl masa yapılır? sorusunun cevabını öğrendikten sonra evde çok güzel bir minyatür masa yapabilirsiniz. Günümüzde çoğu kişi stres atmak amacı ile ahşap çubuklarla çeşitli objler yapmaktadır. Kırtasiyelerde ve hobi malzemeleri satan yerlerde kolaylıkla bulunabilen bu ahşap çubuklar çok pahalı değildir. Elinde dondurma çubuğu olanlar hiç masraf yapmadan bunları da hobi çubuğu olarak değerlendirebilirler. Bu ahşap çubuklar çeşitli şekillerde birbirine yapıştırılıp boyandıktan sonra ortaya harika tasarımlar çıkmaktadır. Evde güzel bir hobi çalışması yapmak isterseniz siz de ahşap çubuklarından masa yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 paket hobi çubuğu
  • Yapıştırıcı

Hobi Çubuklarından Masa Yapımı

Hobi çubuğundan masa yapmak oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede çok güzel bir ahşap masa yapmanız mümkün.

  • Hobi çubuklarından 7 tanesini masanın üzerine koyun. 2 tane hobi çubuğunu bunların üzerine yapıştırın.
  • Bu şekilde masayı yaptıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.
  • Bu aşamada 2 tane hobi çubuğu çarpı olacak şekilde üst üste koyarak yapıştırın. ( Bu çarpının alt tarafı üste göre biraz daha dar olmalı. ) Sonrasında bu parçayı bir başka hobi çubuğunun iki ucundan yapıştırarak tutturun. Bir çubuk da diğer tarafa yapıştırın. Aynı şekilde masanın diğer ayağını da yaptıktan sonra parçaları birleştirmeye başlayabilirsiniz.
  • Masanın alt tarafındaki çubuğa yapıştırıcı sürün ve ayağı bunun üzerine getirerek dikkatli bir şekilde yapıştırın. Diğer ayağı da aynı şekilde sabitledikten sonra minyatür masa yapımı tamamdır.
  • Bu sevimli masayı orjinal hali ile kullanabileceğiniz gibi isterseniz sprey boya ya da akrilik boya ile de renklendirebilirsiniz.

Bu uygulama çok kolay olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Küçük çocuğunuz varsa onun oynaması için böyle sevimli bir masa yapabilirsiniz. İsterseniz masaya uygun tahta sandalyeler de yaparak güzel bir takım oluşturabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan kumaş parçaları varsa bunlardan masaya güzel bir de örtü dikebilirsiniz. Bu pratik uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, hobi çubuklarından masa yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Hobi Çubuklarından Nasıl Masa Yapılır
Hobi Çubuklarından Nasıl Masa Yapılır

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial