Hobi Çubuklarından Minyatür Eşya Yapımı

Hobi Çubuklarından Minyatür Eşya Yapımı

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/hobi-cubuklarindan-minyatur-esya-yapimi/
Pinterest

Hobi çubuklarından minyatür eşya yapımı son dönemlerde evde en çok uygulanan kendin yap çalışmalarından birisidir. Ahşap olan bu çubuklar kolay bir şekilde boyanabilmesi, yapıştırılması ve üzerlerinin kaplanabilmesi nedeni ile oldukça idealdir. Hobi çubuklarından dekoratif süs, kitap ayracı, takı kutusu, küpe askılığı gibi birçok farklı tasarım yapılmaktadır. Bunların yanı sıra bu çubuklarla çok güzel minyatür eşyalar da yapmak mümkündür. Kendin yap kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz.

Hobi Çubuklarından Minyatür Eşya Yapımı

Hobi marketlerden alacağınız ahşap çubuklarla ya da evde biriktirdiğiniz dondurma çubukları ile çok güzel minyatür eşyalar yapabilirsiniz. Bu minik eşyalarla çocuğunuz oynayabilir ya da sevimli bir dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz. Sizin tek yapmanız gereken nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermek ve gerekli malzemeleri temin etmek. Sonrası el becerinize ve hayal gücünüze kalmış.

Hobi çubuklarını üst üste yapıştırarak aşağıdaki gibi güzel bir takı kutusu yapabilirsiniz. Takıları güvenli bir şekilde muhafaza etmenizi sağlayan bu ahşap kutu aynı zamanda odanız içinde şık bir dekor ürünü işlevi görebilir.

Hobi Çubuklarından Takı Kutusu
Hobi Çubuklarından Takı Kutusu

El becerinize güveniyorsanız aşağıdaki örnekte gördüğünüz gibi güzel bir su kuyusu yapmayı deneyebilirsiniz. Şık bir tasarıma imza atmak isterseniz uygulamayı yapmak için renkli hobi çubukları kullanabilir ya da bunları kendiniz de boyayabilirsiniz.

Hobi Çubuklarından Su Kuyusu
Hobi Çubuklarından Su Kuyusu

Yuvarlak bir karton kesip hobi çubuklarını bunun çevresine yapıştırarak minyatür bir sepet yapabilirsiniz.

Hobi Çubuklarından Sepet
Hobi Çubuklarından Sepet

Hobi çubuklarından güzel bir minyatür sandalye yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, dondurma çubuklarından minyatür masa sandalye yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Hobi Çubuklarından Sandalye
Hobi Çubuklarından Sandalye

Evde hobi çubuklarından masa yapmak isterseniz aşağıdaki kolay uygulamayı deneyebilirsiniz.

Hobi Çubuklarından Masa
Hobi Çubuklarından Masa

Hobi çubukları ile minyatür eşyalar yapma konusunda deneyim kazandıkça daha farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu ahşap çubuklarla minyatür bir karavan yaparak bunu evinizin salonunda güzel bir dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz.

Hobi Çubuklarından Karavan
Hobi Çubuklarından Karavan

Hobi çubuklarını farklı boylarda keserek bunlarla harika bir dekoratif çardak yapabilirsiniz. Bunu gerçek ya da yapay çiçeklerle süsleyerek evinizin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Hobi Çubuklarından Çardak
Hobi Çubuklarından Çardak

Hobi çubuklarından bank yapmak kolay olduğu için sadece yetişkinler değil çocuklarda bu çalışmayı rahatlıkla yapabilirler.

Hobi Çubuklarından Bank
Hobi Çubuklarından Bank

Çocuğunuzun bebeğini yatırması için oyuncak yatak yapmak isterseniz hobi çubukları bu tür çalışmalar için de en ideal malzemeler arasındadır.

Hobi Çubuklarından Yatak
Hobi Çubuklarından Yatak

Bu yazımızda hobi çubuklarından neler yapılır sorusunun cevabı olabilecek bazı örnek çalışmaları sizlerle paylaştık. Siz de çalışmalardan ilham alarak evde hobi çubukları ile çok güzel tasarımlar yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir