Hobi Çubuklarından Ev Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Hobi çubuklarından ev yapımı hem yetişkinlerin hem de çocukların yapabileceği bir çalışmadır. Ahşap çubuklar günümüzde birçok kendin yap uygulamasında kullanılmaktadır. Bunlarla kitap ayracından takı kutusuna, duvar süsünden bardak altlığına kadar birçok farklı tasarım yapılmaktadır. Kendin yap kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Siz de evde sıkılmadan zaman geçirmek isterseniz hobi çubuklarından ev yapmayı deneyebilirsiniz. Uygulamayı yapmak için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Hobi Çubuklarından Ev Yapımı

Ahşap ev yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri temin etmekle işe başlamanız gerekiyor. Hobi çubuklarından ev yapmak için gerekli olan ana malzeme ahşap çubuklardır. Ne kadar hobi çubuğu kullanılacağı ise yapılacak evin büyüklüğüne ve tasarımın detaylarına göre farklılık gösterebilir. Elinizde çok sayıda dondurma çubuğu varsa bunları da kullanabilirsiniz. Çubukları birbirine yapıştırmak için yapıştırıcı ve evi renkli yapmak istiyorsanız da boya gereklidir. Hobi çubuklarını boyamak için guaj, akrilik ya da sprey boya kullanabilirsiniz. Bazı detayları yapmak için ahşap çubukları kısaltmak gerektiği için bu işi görecek keskin bir nesneye de ihtiyaç vardır. Bunların dışında evi süslemek için kumaş, boncuk, parlak taş, keçe ve eva gibi malzemeler de kullanılabilir. Bu sayede elinizdeki birçok artık malzemeyi değerlendirme imkanı da bulabilirsiniz.

Hobi Çubuklarından Nasıl Ev Yapılır?

Hobi çubuklarını kullanarak güzel bir maket ev yapmak isterseniz ilk önce bunu çizerek tasarlamanız gerekiyor. Sonrasında yaptığınız çizime uygun parçalar hazırlayıp bunları birbirine yapıştırarak evi yapabilirsiniz. İlk defa böyle bir uygulama yapacaksanız basit tasarımlarla işe başlayabilirsiniz. Zamanla bu konuda deneyim kazandıkça ince detayları olan uygulamaları bile rahatlıkla yapmanız mümkün. İsterseniz ön çalışma olarak daha önceden paylaştığımız, hobi çubuklarından süs ev yapımı yazımızdaki çalışmayı deneyebilirsiniz. Aşağıda paylaştığımız hobi çubuklarından ev yapımı resimli anlatım ve diğer örnek çalışmalar bu konuda işinize yarayabilir. Hobi çubukları ile yapacağınız evi vernikleyerek daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Hobi Çubuklarından Ev Yapımı
Hobi Çubuklarından Ev Yapımı
Hobi Çubuklarından Ev-1
Hobi Çubuklarından Ev-1
Hobi Çubuklarından Ev-2
Hobi Çubuklarından Ev-2
Hobi Çubuklarından Ev-3
Hobi Çubuklarından Ev-3
Hobi Çubuklarından Ev-4
Hobi Çubuklarından Ev-4
Hobi Çubuklarından Ev-5
Hobi Çubuklarından Ev-5

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial