Hobi Çubuklarından Bardak Altlığı Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Hobi çubuklarından bardak altlığı yapımı evde sıkılmadan vakit geçirmek isteyenlerin keyif alarak uygulayabileceği bir hobi çalışmasıdır. Dışarıda çok güzel bardak altlıkları bulunsa da bunlar el yapımı ürünlerin yerini tutamaz. İnsanın kendi el emeği ile yaptığı bir ürünü kullanması ayrı bir zevktir. Siz de bu konuda bizimle aynı düşünceyi paylaşıyorsanız evde bardak altlığı yapımını deneyebilirsiniz. Başta örgü ve kumaş olmak üzere birçok farklı malzemeden bardak altlığı yapılmaktadır. Biz bugün sizler için uygulaması kolay bir proje seçtik. Hobi çubuklarını biraz yonttuktan sonra bunları birbirine yapıştırarak çok orjinal bardak altlığı yapabilirsiniz. Palet bardak altlığı yapımı için gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Hobi çubukları
  • Testere ya da ona benzer küçük bir kesici alet
  • Zımpara
  • Yapıştırıcı

Malzeme listesindeki kesme aleti ve zımpara, yuvarlak uçlu hobi çubuklarının köşelerini kesmek ve düzeltmek için gereklidir. Bu şekilde yapılan bardak altlığına palet görünümü verilmektedir. Bu aletleri kullanmadan çubukların ucunu olduğu gibi de bırakabilirsiniz. Bu çalışmayı dondurma çubukları ile de yapabilirsiniz. Elinizde yeterli sayıda dondurma çubuğu yoksa hobi malzemeleri satan yerlerden temin edeceğiniz hobi çubuklarını kullanabilirsiniz.

Konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler aşağıda, hobi çubuklarından bardak altlığı nasıl yapılır? sorusunun cevabını bulabilirler.

  • Hobi çubuklarının yuvarlak uçlarını kestikten sonra zımparalayarak düzeltin.
  • Şekillendirdiğiniz çubuklardan 4 tanesi paletin en altı olacak. 2 tane hobi çubuğunu yanlarından yapıştırarak birleştirin. Yapışkanı kuruduktan sonra bunu masanın üzerine alın.
  • 2’li çubukların alt ve üst tarafına arada biraz boşluk bırakarak birer tane çubuk koyun. Bunu yaparken boşlukların aralığının eşit olmasına dikkat edin.
  • Paletin altı bu şekilde tamamlandıktan sonra sıra orta tabakasını yapmaya geldi. 3 tane hobi çubuğunu yan olarak ikisini kenarlara diğerini de ortaya yapıştırın.
  • En üste ise istediğiniz aralıkta çubuk yapıştırarak palet bardak altlığı yapımını tamamlayın.

Palet şeklindeki bardak altlığı orjinal hali ile de oldukça şıktır. Dilerseniz istediğiniz bir renge boyayarak zevkinize uygun hale getirebilirsiniz. Her çubuğu farklı renge boyayarak, rengarenk bir tasarım da yapmanız mümkün. Desenli bantlarla kaplayacağınız hobi çubuklarını kullanarak da harika bardak altlıkları yapmanız mümkün. Biz yapım aşamasını anlattık, işin süsleme kısmını sizin zevkinize bırakıyoruz.

Bu keyifli projeyi uygularken işinizi kolaylaştırması için aşağıda, hobi çubuklarından bardak altlığı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Hobi çubuklarına nasıl palet şekli vereceğinizi öğrenmek için resimlere göz atabilirsiniz.

hobi-cubuklarindan-bardak-altligi-yapmak

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial