Hobi Çubuğu ile Dekoratif Kavanoz Yapımı

Hobi Çubuğu ile Dekoratif Kavanoz Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Hobi çubuğu ile dekoratif kavanoz yapımı kolay bir geri dönüşüm uygulaması olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Hobi çubuğu ve cam kavanoz evde dekoratif ürün yapmak için en sık kullanılan malzemeler arasındadır. Bugünkü paylaşacağımız örnek çalışma da hobi çubukları ve cam kavanoz ile yapılıyor. Her evde boş cam kavanoz bulunduğu ve hobi çubukları da ucuz olduğu için herkes için uygun bir çalışmadır.

Gerekli Malzemeler

  • Cam kavanoz
  • Hobi çubuğu
  • İstediğiniz renkte akrilik boya
  • Fırça
  • Kurdele ya da kumaş parçası
  • Yapışkan

Elinizde dondurma çubuğu varsa hobi çubuğu yerine bunları da kullanabilirsiniz.

Hobi çubuğundan dekoratif kavanoz nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız konunun detaylı açıklamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Hobi Çubuğu ile Dekoratif Kavanoz Yapımı

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce kavanozun üzerindeki yapışkanlı kağıdı çıkarın. Sıcak deterjanlı suyun içinde kavanozu bir süre bekletirseniz üzerindeki kağıt daha kolay çıkacaktır. Temizleyip bir süre kuruması için beklettikten sonra uygulamayı yapmaya geçebilirsiniz.

  • Hobi çubuklarının hepsini istediğiniz renklere boyayın ve boyaların kuruması için bekleyin.
  • Daha sonra renkli hobi çubuklarını kavanozun üzerine yapıştırın.
  • Cam kavanozun üzerini bu şekilde kapladıktan sonra bir kurdele ya da kumaş ile fiyonk yaparak süsleyebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz rengarenk dekoratif kavanozu dilerseniz bu şekilde kullanabilir ya da içine yapay çiçek koyarak vazo haline getirebilirsiniz. Aynı uygulamayı yapmak için cam kavanoz yerine teneke konserve kutularını da kullanmanız mümkün. Küçük bir kavanozun üzerini renkli hobi çubukları ile kaplayarak bunları kalemlik olarak da değerlendirebilirsiniz. Hobi çubuğu ile yaptığınız rengarenk kavanozları mutfağınızda bakliyat saklama kabı olarak da kullanabilirsiniz. Dilerseniz çubukları farklı renklere boyamak yerine bunların hepsini aynı renge de boyayabilirsiniz.

Hobi Çubuğu ile Dekoratif Kavanoz Yapımı
Hobi Çubuğu ile Dekoratif Kavanoz Yapımı

Hobi çubuğu ile neler yapılır? diye merak edenler için bu yazımızda keyifli bir geri dönüşüm uygulaması paylaştık. Siz de evinizdeki boş cam kavanozları değerlendirmek için hobi çubuklarını boyayarak böyle bir çalışma yapmayı deneyebilirsiniz. Bu fikirden yola çıkarak cam kavanoz ve hobi çubukları ile daha farklı dekor ürünleri yapmanız da mümkün.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial