Hello Kitty Kalemlik Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Evdeki birçok atık malzeme farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Pet şişe, konserve kutusu, karton kutu evde yapılan geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda, hello Kitty kalemlik nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Evde boş konserve kutusu varsa bunu kalemlik yaparak değerlendirebilirsiniz. Uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Hello Kitty Kalemlik Nasıl Yapılır?

Evde kalemlik yapımı için pet şişe ya da konserve kutusu kullanabilirsiniz. Bu tür malzemelerin üzerine, yapacağınız tasarıma uygun bir kaplama yaparak harika bir kalemlik yapabilirsiniz. Kaplama malzemesi olarak kağıt, karton, kumaş, keçe ve eva gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada konserve kutusuna eva ile kaplama yapılarak hello Kitty şeklinde kalemlik yapılmıştır. Siz de böyle sevimli bir kalemlik yapmak isterseniz işe listede verilen malzemeleri temin etmekle başlayabilirsiniz.

Hello Kitty Kalemlik
Hello Kitty Kalemlik

Gerekli Malzemeler

  • Teneke kutu
  • Makas
  • Kalem
  • Beyaz, siyah, sarı ve pembe renkte arkası yapışkanlı eva

Hello Kitty Kalemlik Yapımı

Konserve kutusu ve diğer malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak hello Kitty kalemlik yapabilirsiniz.

  • Teneke kutuya kaplama yapmakla işe başlamanız gerekiyor. Bunun için teneke kutuyu evanın üzerine koyun ve kalem ile keseceğiniz yerleri işaretleyin.
  • Bu şekilde kutunun üzerini kaplayacak boyutta beyaz bir eva hazırladıktan sonra bunun arkasındaki kağıdı çıkararak evayı teneke kutunun üzerine güzelce yapıştırın.
Hello Kitty Kalemlik Resimli Anlatım
Hello Kitty Kalemlik Resimli Anlatım
  • Kaplama yaptıktan sonra diğer evalar ile burun, bıyık, göz ve kulakları hazırlayın. Bunları da yerine yapıştırdıktan sonra pembe eva ile fiyonk yaparak bunu da kulağa yapıştırın.

Tüm bu aşamalardan sonra hello Kitty kalemlik yapımı tamamdır. Bu yöntemi uygulayarak teneke kutunun üzerine eva ile farklı figürler de yapabilirsiniz. İsterseniz uygulamanın yapımında eva yerine keçe de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Uygulamanın yapımını daha iyi anlayabilmeniz için aşağıda konserve kutusundan hello Kitty kalemlik yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Elinizde değerlendirmek istediğiniz pet şişe varsa daha önce paylaştığımız pet şişeden kolay kalemlik yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial