Hediye Paketi ile Kavanoz Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Hediye paketi ile kavanoz süslemesi yapımı isteyen herkesin evde yapabileceği kolay bir kendin yap uygulamasıdır. Günümüzde ev yapımı vazo, mumluk ve kalemlik gibi ürünler dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Bu tarz dekoratif ürünleri yapmak için genelde konserve kutuları, pet şişeler ve cam kavanozlar kullanılmaktadır. Bu şekilde hem atık malzemeler değerlendirilmekte hem de dekoratif ürünler daha ucuza mal olmaktadır. Siz de evde böyle bir çalışma yapmak isterseniz, hediye paketi ile kavanoz süslemesi yapımı için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Hediye Paketi ile Kavanoz Süslemesi Yapımı

Evde kavanoz süslemesi yapmak için bu ürünleri boyayabilir ya da farklı malzemeler kullanarak kaplama yapabilirsiniz. Dekorasyon kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada da cam kavanoz kağıt ile kaplanmaktadır. Desenini beğendiğiniz bir hediye paketi ya da el işi kağıdı kullanarak bu çalışmayı rahatlıkla yapabilirsiniz. Evde bu tarz geri dönüşüm çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, sim ile kavanoz nasıl süslenir yazımıza göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane cam kavanoz
  • İstediğiniz renkte düz ya da desenli hediye paketi
  • Bant
  • Makas

Uygulamanın yapımında her türlü düz ya da desenli kağıt kullanılabilir.

Hediye Paketi ile Kavanoz Süslemesi Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise hediye paketi ile kavanoz süslemesi yapımına geçebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamak.

  • İlk olarak hediye paketinden cam kavanozu kaplamaya yetecek büyüklükte bir parça kesin. Bunun kenarlarını içe doğru kıvırıp bantlayarak kavanozun ağız ve alt kısmının biraz açıkta kalacağı şekilde ayarlamayı yapın.
  • Sonraki aşamada hediye paketi ile hazırladığınız parçayı kavanozun üzerine sarın ve ek yerlerini yapışkan ile tutturun.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kavanoz süslemesi yapımı tamamlanmış oluyor.

Kendi yaptığınız bu dekoratif ürünü vazo, kalemlik veya mumluk olarak kullanabilirsiniz. Uygulamanın yapımında kağıt yerine eva ya da keçe gibi malzemeler de kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, hediye paketi ile kavanoz süsleme resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir.

Hediye Paketi ile Kavanoz Süslemesi Yapımı-1
Hediye Paketi ile Kavanoz Süslemesi Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial