Havludan Oyuncak Tavşan Yapımı Dikişsiz

Havludan Oyuncak Tavşan Yapımı Dikişsiz
Sosyal medyada paylaş

Havludan oyuncak tavşan yapımı dikişsiz bir uygulama olduğu için herkes bu çalışmayı zorlanmadan yapabilir. Evde yapılan oyuncaklar çocuklar için daha sağlıklı olduğu için günümüzde çoğu anne çocuğuna evde oyuncak yapmaktadır. Ev yapımı oyuncak denince ilk aklımıza gelen örgü ve dikiş tekniği kullanılarak tasarlanan oyuncaklar olmaktadır. Amigurumi oyuncak modelleri, polar ve çeşitli kumaşlarla yapılan oyuncaklara sıkça rastlıyoruz. Örgü ya da dikiş bilen bayanlar bu tür çalışmaları yapabilirler. Bu tür becerileriniz yoksa bugün size bahsedeceğimiz havludan oyuncak tavşan yapımı uygulamasını yapmayı düşünebilirsiniz. Bu çalışmayı yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın videolu anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Havludan Oyuncak Tavşan Yapımı Dikişsiz

Evde havludan tavşan yapmak oldukça kolaydır. Bu çalışmayı yaparken kesme, dikme ya da yapıştırma gibi yöntemler kullanılmamaktadır. Sadece katlama yaparak kısa sürede sevimli bir tavşan yapılmaktadır. Bu oyuncak tavşan havlu ile yapıldığı için çocukların cildi tahriş olmadan rahatça oynayabilirler. Çocuğunuzun alerjik bir cildi varsa ona havludan tavşan yapabilirsiniz. Bu konuda tek yapmanız gereken istediğiniz renk yumuşak bir havlu almak ve sonrasında videolu anlatıma göz atmak. İsterseniz uygulamayı yaparken havluya benzer kalın bir bez de kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz renkte bir havlu
 • 1 tane ince lastik
 • Tavşanın boynuna bağlamak için ince bir kurdele
 • Bir çift oynar göz

Havludan Oyuncak Tavşan Nasıl Yapılır?

Listedeki malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

 • Havluyu masanın üzerine baklava şeklinde serin.
 • Sonrasında üçgen şeklindeki bir ucundan rulo şeklinde katlamaya başlayın.
 • Bu şekilde katlayarak havlunun ortasına kadar geldikten sonra katladığınız rulonun açılmaması için üzerine bir ağırlık koyun.
 • Havlunun diğer ucunu da aynı şekilde rulo şeklinde katlayın.
 • Sonraki aşamada sardığınız bu ruloları tutarak üçgenleri birbirinin üzerine gelecek şekilde katlayın ve katlanmış şekilde sıkıca tutup yukarı gelecek şekilde tekrar katlayın.
 • Bu şekilde oyuncak tavşanın baş ve kulaklarını yaptıktan sonra başı belirgin hale getirmek için ince bir lastik geçirin.
 • Tavşanın başına ve kulaklarına ellerinizle şekil verdikten sonra boynuna ince bir kurdele bağlayın.
 • En son oynar gözleri de takarak havludan oyuncak tavşan yapımını tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda havludan oyuncak tavşan yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu güzel video için Kadınhanem Youtube kanalına teşekkür ederiz. Aynı yöntemi uygulayarak çocuğunuza sevimli bir ayıcık yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, havludan oyuncak ayı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Uygulamanın videolu anlatımı da o yazımızda bulunmaktadır.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial