Haşlanmış Yumurtadan Nasıl Civciv Yapılır?

Haşlanmış Yumurtadan Nasıl Civciv Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Haşlanmış yumurtadan nasıl civciv yapılır? sorusunun cevabını öğrenerek siz de sabah kahvaltılarında top yumurtayı daha farklı bir şekilde servis yapabilirsiniz. Sabah kahvaltısı günün en önemli öğünü olmasına rağmen çoğumuz çocuklarımıza kahvaltı yaptırırken zorlanırız. Bu nedenle kahvaltılıkları onların ilgisini çekecek şekilde hazırlamaya özen gösteririz. Bu konuda en çok yapılan uygulamalardan birisi de haşlanmış yumurtadan civciv yapmaktır. Küçük çocuklar hatta büyükleri bile civciv şeklindeki bir yumurtaya kolay kolay hayır diyemezler. Siz de çocuğunuza kahvaltı yaptırırken zorlanıyorsanız bu önerimiz çok işinize yarayabilir. Sabah kahvaltılarında farklı bir sunum yapmak isterseniz siz de haşlanmış yumurtadan civciv yapmayı deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane top haşlanmış yumurta
  • Meyve bıçağı
  • Biraz zeytin ezmesi
  • Havuç

Haşlanmış Yumurtadan Civciv Yapımı

Haşlanmış yumurta ile civciv yapmak için ilk olarak yumurtayı top olarak haşlamanız gerekiyor. Haşladığınız yumurtanın kabuklarını soyduktan sonra aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak yumurtadan civciv yapabilirsiniz. İsterseniz yumurtadan civcivi çocuğunuzla birlikte yaparak, kahvaltıyı beraber hazırlamanın tadını çıkarabilirsiniz.

  • Yapılacak uygulamada yumurta içinde civciv görünümü oluşturulacağı için beyazını tamamen çıkarmamak gerekiyor. Bunun için meyve bıçağı yardımı ile yumurtanın beyazını tam ortadan girintili çıkıntılı bir şekilde oyarak çıkarın. Bu şekilde yumurtaya çatlamış kabuk görünümü verilmektedir.
  • Şimdi sıra civcivi yapmaya geldi. Çatal ile yumurta sarısının üzerine iki tane minik delik yapın. Bu delikleri zeytin ezmesi ile doldurarak civcivin gözlerini yapın.
  • Havuçtan bıçak yardımı ile minik bir üçgen parça kesin. Bunu da gözlerin altına yerleştirerek civcivin gagasını yapın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra yumurtadan civciv yapımı tamamlanmış oluyor.
  • Civciv yumurtayı bir servis tabağına alıp yanında peynir, zeytin, domates ve salatalık ile birlikte servis edebilirsiniz.

Bu kolay uygulama sayesinde kısa sürede istediğiniz sayıda civciv yumurta yapabilirsiniz. Böyle sevimli bir sunum sadece çocukların değil büyüklerin de çok hoşuna gidebilir. Özel davetlerde yapacağınız lezzetli salata ve mezeleri süslemek için de haşlanmış yumurta ile civciv yapabilirsiniz. Bu önerimizi uygulamak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, haşlanmış yumurtadan civciv yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Haşlanmış Yumurtadan Nasıl Civciv Yapılır
Haşlanmış Yumurtadan Nasıl Civciv Yapılır

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial