Haroşa Örgü Nasıl Yapılır?

Sosyal medyada paylaş

Haroşa örgü nasıl yapılır? sorusunun cevabını tüm detayları ile birlikte bu yazımızda bulabilirsiniz. Şiş ile örgü ören bayanların çoğu haroşayı biliyordur çünkü bu model kolay ve şık olduğu için sıkça kullanılır. İlk kez duyanlar ve bilmeyenler için açıklayacak olursak haroşa örgü, şiş ile yapılan bir modeldir ve çift kat görünümü ile oldukça dayanıklıdır. Çok kolay yapılan bu model ile birbirinden şık ve güzel örgüler yapabilirsiniz. Şiş ile örgü örebilen herkes haroşa yapabilir. Bu güzel örgü modelini nasıl yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız gerekli bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Haroşa örgü, ilk sıradan itibaren tüm ilmekleri ters ya da düz örerek yapılır. Yapacağınız el işinde lastik varsa bunun ardından ilk ilmeği örmeden boş olan şişe alın ve diğer ilmekleri düz olarak örün. İkinci sıraya geçtiğinizde örgüye yine düz örerek devam edin. Bu şekilde ortaya haroşa modeli çıkacaktır. Ters olarak örmek daha kolay diyorsanız o zaman lastikten sonraki tüm sıraları bitişe kadar ters olarak örebilirsiniz. Haroşa, düz örgüden sonraki en kolay model olduğu için örgüye yeni başlayanlar ve örnek çıkarmakta zorlananlar için idealdir.

Haroşa örgü örmenin püf noktası hep düz ya da ters olarak örmektir. Bu örnek farklı ve güzel görünümü ile emeğinizin karşılığını almanızı sağlar. Haroşa ile kazak, yelek, süveter, atkı, bere gibi tüm kışlık giyim eşyalarınızı örebilirsiniz. Tek parça halinde ya da küçük parçaları birleştirerek öreceğiniz haroşa paspas ve yolluklar ise evinizin dekorunu güzelleştirmenize yardımcı olacaktır. Düz örgüye nazaran daha dayanıklı olan bu model ile öreceğiniz kıyafet ve aksesuarları uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz. Haroşa modelinde tek renk ip kullanabilir ya da farklı renkte iplerle daha güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Kolay bebek battaniyesi yapmak için de haroşayı tercih edebilirsiniz. Yuvarlak paspas yapımında da haroşa kullanıldığı için bilmeyenlerin öğrenmesinde fayda var. Haroşanın ne kadar güzel durduğunu göstermek amacı ile bazı görselleri paylaşmak istiyoruz. Bunları gördükten sonra siz de kendinize ve sevdiklerinize haroşa modelini kullanarak birbirinden güzel kıyafet ve aksesuarlar örmek isteyebilirsiniz.

Konuyu daha iyi anlamak isteyenler için aşağıda haroşa örgü videolu anlatım paylaşıyoruz. İp ve şişleriniz hazırsa videoyu izleyip hemen denemeye başlayabilirsiniz.

 

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial