Harfli Dekor Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Harfli dekor süsü yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir çalışma olarak dikkatinizi çekebilir. Çocuk ve genç odalarında harfli dekor ürünleri sıkça kullanılmaktadır. Bu tür zarif dekor ürünleri evinize farklı bir hava katabilir. Dışarıdan böyle bir dekor ürünü almak yerine evde kendiniz harfli dekor süsü tasarlayabilirsiniz. Bu şekilde hem evde geçireceğiniz vakti hem de elinizdeki bazı artık malzemeleri değerlendirebilirsiniz. Daha önceden sizlerle harfli dekor süsü yapımı hakkında bazı örnek çalışmalar paylaştık. Bugünkü uygulama da her zamanki gibi hem pratik hem de yapması oldukça keyifli. Evde harfli dekor süsü yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapım aşamasının detaylarını konumuzun devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • İstediğiniz boyutta bir ahşap harf
 • 2 farklı renkte sprey boya
 • Kalın bant
 • Yapıştırıcı
 • Makas
 • Harfi süslemek için aksesuarlar

Dekor ürünü yapmak için kullanacağınız ahşap harfi hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. Elinizde karton varsa bundan da harf yapabilirsiniz.

Harfli Dekor Süsü Nasıl Yapılır?

Harfli dekor süsü yapmak için ilk olarak nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Ahşap harfin üzerine bant yapıştırarak nasıl bir desen çıkaracağınıza karar verdikten sonra aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz. Uygulama öncesinde boya bulaşmaması için uygulamayı yapacağınız yere gazete kağıdı sererek gerekli koruma önlemini almayı unutmayın.

 • İlk olarak harfi istediğiniz renkte boyayın. Zemini boyadıktan sonra bir süre boyanın kurumasını bekleyin.
 • Daha banttan düz ya da tırtıklı şeritler keserek bunları harfin üzerine dikkatli bir şekilde yapıştırın.
 • Sprey boyayı sıkarak boyamayı yaptıktan sonra boyanın kuruması için bekleyin.
 • Boya kuruduktan sonra yapıştırdığınız bantları çıkardığınızda ortaya güzel bir desen çıkacaktır.
 • Bu aşamadan sonrasında elinizdeki aksesuarları kullanarak harfin üzerini istediğiniz şekilde süsleyerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Harfli dekor süsünü kullanacağınız odadaki uygun renk tonlarında boyalar kullanarak kullanım alanına uygun bir dekor ürünü yapmanız mümkün. Çocuk odası için bu tarz bir dekor süsü yapacaksanız küçük harfler kullanarak çocuğunuzun adının yazdığı güzel bir dekor ürünü yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olabilmeniz için aşağıda, harfli dekor süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu örnek çalışmadan ilham alarak siz de kendi özel tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

Harfli Dekor Süsü Yapımı
Harfli Dekor Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial