Halkalı Havlu Kenarı Modelleri

Halkalı Havlu Kenarı Modelleri
Sosyal medyada paylaş

Halkalı havlu kenarı modelleri son dönemlerde bayanların en çok tercih ettiği örnekler arasındadır. Bu örneklerin özelliği küçük, yuvarlak bir plastik halka kullanılarak örülmeleridir. Halkaların içi sık iğne yapılarak doldurulur ve bunlar birbirine eklenip örülerek farklı şekillerde havlu kenarları yapılır. Bu modelde en çok tercih edilen örnek, çiçek motifleri birleştirilerek yapılan tasarımlardır. Plastik halkaların içi sık iğne yapılarak doldurulur ve bunların birleşimi ile çiçek motifi ortaya çıkar. Yapılan bu çiçekler birbirine eklenerek, havlunun boyutuna göre örülür. Halkalar beyaz ip ile doldurulduğunda ortaya sade ve basit bir çiçek modeli çıkar. Bunun yerine renkli ip ile halkaların içi doldurularak daha şık tasarımlar yapılabilir. ilk kez halkalı havlu örneği yapacak olanlar modellerin şıklığını görünce bunları örmenin zor olduğunu düşünebilirler. Aslında dantel örmeyi bilen herkes halkalı havlu kenarını zorlanmadan yapabilir.

Çeyizlik halkalı havlu kenarları daha özel tasarımlar olduğu için bunlarda boncuk ya da pul gibi süslemeler kullanılmaktadır. Boncuk ve pullarla süslenen havlu kenarlarının farklı bir modeli olan bu tasarımlar her genç kızın çeyizine koymak isteyeceği kadar şık bir görünüme sahip olmaları ile dikkat çekiyorlar. Halkalı havlu kenarı yaparken aralara koyulan boncuklar sayesinde en basit havlu kenarı modeli bile göz alıcı bir şıklığa kavuşmaktadır. Son dönemlerde simli ip ile örülen halkalı havlu kenarları da oldukça popülerdir. Bu tarz ipler sayesinde başka bir süsleme yapmaya gerek kalmadan oldukça şık havlu kenarları yapmak mümkündür. Dantel halkalı havlu kenarı yapımında sadece beyaz ip kullanıldığında ortaya çok sade bir model çıkmaktadır. Bunun yerine renkli ipler kullanılırsa ortaya harika tasarımlar çıkabilir. Halkalı havlu kenarlarını dantel ya da iğne oyası ile yapmak mümkündür. Bu konudaki tercih havlu kenarı örecek kişinin el becerisine bağlıdır.

Halkalı havlu kenarı örnekleri arasında yapımı oldukça zor modeller bulunsa da, dantel örmeye yeni başlayanların da uygulayabileceği kolay halkalı havlu kenarı tasarımları da vardır. Havlunun ve üzerindeki desenin rengi ile uyumlu bir ip kullanıldığı zaman yapılan havlu kenarı şıklığı ile dikkat çekebilir. Siz de sezonun en güzel halkalı havlu kenarı modellerinden birini örmek istiyorsanız aşağıdaki resimlere göz atabilirsiniz. Beğendiğiniz modelin üzerine tıklayarak daha büyük halini görebilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial