Halat İp ve Teneke Kutudan Vazo Yapımı

Halat İp ve Teneke Kutudan Vazo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Halat ip ve teneke kutudan vazo yapımı evde güzel bir hobi çalışması yapmak isteyenlerin ilgisini çekebilir. Konserve ve diğer gıdaların içinde muhafaza edildiği teneke kutular boşaldıktan sonra farklı şekillerde değerlendirilebilir. Bu teneke kutulardan başta kalemlik ve mumluk olmak üzere birçok dekoratif ürün yapmak mümkündür. Bu çalışmalardan örnekleri kendin yap kategorimizde bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz halat ip ve teneke kutudan vazo yapımı da bu çalışmalardan birisidir. Siz de evde halat ip ile dekoratif bir vazo yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Halat İp ve Teneke Kutudan Vazo Yapımı

Farklı yapısı ve dikkat çeken görünümü ile halat ip son dönemlerde birçok kendin yap çalışmasında kullanılmaktadır. Halat ipten vazo yapımı da bu tür çalışmalara güzel bir örnektir. Mutfakta boş teneke kutu varsa ve bunu değerlendirmek istiyorsanız bu uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Halat ip ile kaplayacağınız teneke kutu uygulamanın sonunda şık bir vazoya dönüşecektir. Bu pratik uygulama sayesinde teneke kutuları değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Halat iple yapılan kendin yap çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, halat ipten kolay sepet yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane teneke kutu
  • Halat ip
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Teneke kutunun içine sığacak büyüklükte cam kavanoz

Uygulamanın yapımında istediğiniz boyutta teneke kutu kullanabilirsiniz. Hobi malzemeleri satan yerlerde halat ipi rahatlıkla bulabilirsiniz.

Halat İp ile Nasıl Vazo Yapılır?

Halat iple vazo yapmaya başlamadan önce teneke kutunun içini güzelce yıkayarak temizlemeniz gerekiyor. Cam kavanozunda içini aynı şekilde temizledikten sonra aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Uygulamayı yapmadan önce teneke kutunun üzerini boyayabilir ya da başka bir malzeme ile kaplayabilirsiniz.
  • Daha sonra bunun üzerine yapıştırıcı sürün ve halat ipi teneke kutuya aşağıdan yukarı doğru sarmaya başlayın.
  • Kutunun tamamını ip ile kapladıktan sonra ipin ucunu makas ile kesin. İpin ucunu kestiğiniz yere yapıştırıcı sürün ve elinizle biraz bastırarak bunun iyice tutmasını sağlayın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra dekoratif vazo yapımı tamamdır.

Uygulamayı yaptıktan sonra cam kavanozu vazonun içine yerleştirin. Bu güzel vazonun içine gerçek ya da yapay çiçek koyarak salon ya da oturma odanızda kullanabilirsiniz. Evde bu kolay uygulamayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, halat ip ve teneke kutu ile vazo yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Halat İp ve Teneke Kutudan Vazo Yapımı
Halat İp ve Teneke Kutudan Vazo Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial