Gömlekten Mutfak Önlüğü Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Gömlekten mutfak önlüğü yapımı bayanların çok hoşuna gidecek bir geri dönüşüm uygulamasıdır. Günümüzde eski ya da giyilmeyen kıyafetleri değerlendirmek için uygulanan birçok farklı yöntem vardır. Bugün sizlere anlatacağımız gömlekten mutfak önlüğü yapımı da bu güzel projelerden birisidir. Gömleği mutfak önlüğüne çevirmek için çok iyi dikiş bilmeniz gerekmiyor. Düz dikiş uygulayarak önlüğü yaptıktan sonra süslemelerle bunu şık bir hale getirebilirsiniz. Sizin ya da eşinizin kıyıda köşede atılmayı bekleyen gömleği varsa hemen kolları sıvayarak bu projeyi uygulayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane gömlek
  • Makas
  • Kumaş, kurdele ya da istediğiniz başka süsleme aksesuarları

Gömlekten mutfak önlüğü nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız konu ile ilgili detayları ve örnek çalışmaların görsellerini aşağıda bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

  • Mutfak önlüğü yapımında lazım olan parçalar gömleğin yakası ve ön tarafıdır. İlk olarak makas yardımı ile gömleğin kollarını ve arka tarafını güzelce kesin.
  • Vücut ölçünüze göre her iki taraftan kol oyuntusunu ayarlayın.
  • Daha sonra kenarları biraz içe doğru kıvırın ve güzelce dikin. Düğmelerin birleşme yerini de dikerek kapatın. Bu şekilde mutfak önlüğünü yaptıktan sonra sıra geldi bunu biraz daha şık bir hale getirmeye.
  • Gömleğin arkasından kestiğiniz kumaştan iki tane şerit hazırlayın ve bunları iki tarafa karşılıklı aynı hizadan dikerek mutfak önlüğünün bağcığını tamamlayın.

Buradan sonrası sizin el becerinize ve hayal gücünüze bağlı. Gömleğin cepleri yoksa kumaş ile ön tarafına büyük cepler dikebilirsiniz. Gömlek ile aynı kumaştan tutacaklar da yaparak bunları takım olarak kullanabilirsiniz.

Dilerseniz gömleği keserken yaka kısmından da oyuntu yaparak daha güzel bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz. Elinizde birden fazla gömlek varsa bunların kumaşlarını birleştirerek daha renkli bir mutfak önlüğü yapabilirsiniz.

İsterseniz gömleğin yakasını da keserek çıkarabilir sadece kumaşını önlük yapımı için kullanabilirsiniz. Son olarak elinizde başka çalışmalardan kalan kumaş, kurdele ve başka süs malzemelerini kullanarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Aşağıda sizlerle gömlekten mutfak önlüğü yapımı ile ilgili örnek çalışmalar paylaşıyoruz. Bunlar size kendi tasarımınızı yapmanız için ilham verebilir. Dilerseniz gömleğin sadece alt kısmını kullanarak belden bağlamalı zarif bir mutfak önlüğü de yapmanız mümkün. Bu konuda fikir vermesi bizden bunu hayal gücünüzle birleştirerek uygulaması sizden.

gomlekle-mutfak-onlugu gomlekten-mutfak-onlugu-300x227 gomlekten-mutfak-onlugu-yapimi-300x240 gomlekten-mutfak-onlugu-yapmak gomlekten-onluk gomlekten-onluk-yapimi

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial