Gazoz Kapağından Küpe Yapımı

Sosyal medyada paylaş

Gazoz kapağından küpe yapımı evde keyifle uygulayabileceğiniz bir çalışmadır. Günümüzde bayanların çoğu takılarını kendileri yaptığı için biz de bugün evde yapabileceğiniz çok kolay bir takı tasarımı çalışması paylaşmak istiyoruz. Gazoz kapağı ile yapılan birçok kendin yap projesi bulunmaktadır. Bunları yapmak için gazoz kapağı toplamanız gerekir. Küpe yapımı için kapak toplamak için beklemenize gerek yok. 2 tane gazoz kapağı kolaylıkla temin edilebilir. Siz de kendinize orjinal bir küpe yapmak istiyorsanız aşağıda gerekli malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını bulabilirsiniz.

Gazoz Kapağından Küpe Yapımı için Gerekli Malzemeler

 • 2 tane aynı renkte gazoz kapağı
 • Sivri uçlu bir metal ( gazoz kapaklarına delik açmak için )
 • 2 tane küpe kopçası
 • Küçük kancalı metal ya da boncuklu süsler
 • Küçük bir pense

Gazoz Kapağından Küpe Nasıl Yapılır?

 • İlk olarak sivri uçlu metal yardımı ile kapakların üst kısmına birer tane delik açın. Bu konuda küçük bir çivi işinize yarayabilir. Çiviyi gazoz kapağının üst kısmına yerleştirip, çekiç ile vurarak delik açabilirsiniz.
 • Açtığınız bu deliklere küpe kopçalarını geçirin ve küçük pense ile sıkıştırın.
 • Gazoz kapağının alt tarafına da kullanacağınız boncuk ya da süs sayısına göre delikler açın. Süslerin kancasını açtığınız deliklere taktıktan sonra pense ile sıkıştırın.
 • Tüm bu aşamalardan sonra kendi tasarımınız olan küpeyi kullanabilirsiniz.

Daha ince bir küpe yapmak için gazoz kapaklarını çekiç ile vurup, düzleştirerek de uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Gazoz kapağından küpe nasıl yapılır? sorusunu bu yazımızda detaylı olarak cevapladık. Bu orjinal tasarım özellikle genç bayanların çok hoşuna gidecektir. Küpelerde kullanacağınız süsler biraz sallantılı olursa daha hoş duracaktır. Ucunda tüy şeklinde süslemeler olan bir takı aparatı küpeyi daha farklı bir tasarım yapmanıza yardımcı olabilir. Bu yöntemi kullanarak kendiniz için birbirinden güzel küpeler yapabilirsiniz. Gazoz kapaklarını kullanarak bileklik ve kolye gibi takılar da yapabilirsiniz. Kendi el emeğiniz olan hediyeler sevdikleriniz için daha değerli olacağından, onlar için de küpe yapabilirsiniz.

Size bu konuda ilham vermesi için aşağıda gazoz kapağından yapılmış küpe örnekleri ile ilgili resimler paylaşıyoruz. Siz de elinizdeki malzemelere göre bunlara benzer çok güzel küpeler yapabilirsiniz. Takı tasarımı konusuna ilgi duyan bayanlar ilk olarak bu tür pratik yöntemleri kullanarak el becerilerini geliştirebilirler.

Önerilen makaleler

2 Yorum

 1. Özellikle düzleştirilmiş olan gazoz kapağı küpeleri çok hoşuma gitti. Harikalar…

  1. Yorumunuz için teşekkür ederiz Zülal Hanım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial