Gazoz Kapağı ile Neler Yapılır?

Sosyal medyada paylaş

Gazoz kapağı ile neler yapılır? diye merak edenler için evde yapılabilecek en keyifli projeleri bu yazımızda paylaşıyoruz. Metal gazoz kapakları geri dönüşüm, takı tasarımı ve kendin yap projelerinde en sık kullanılan malzemelerden birisidir. Daha önceden bu konuda birçok çalışmayı sizlerle paylaşmıştık. Bugün de bu kapakları değerlendirmek için size ilham verebilecek projelerden seçtiğimiz örnekleri sizlerle paylaşıyoruz.

Gazoz Kapağı Değerlendirme

Biriktirdiğiniz gazoz kapaklarının sayısına ve elinizdeki malzemelere göre farklı çalışmalar yapmanız mümkün. Tek bir gazoz kapağı bile boyanarak buzdolabı süsü ya da başka dekor ürünü olarak kullanılabilir.

Gazoz kapaklarını olduğu gibi kullanarak ya da düzleştirerek resim çerçevesi yapmak için kullanabilirsiniz. Bu tür orjinal dekor ürünleri ile eviniz daha şık hale gelebilir.

Gazoz kapaklarını sade bir tasarıma sahip olan sandaletlerinizi süslemek için kullanabilirsiniz. Kullanmadan önce kapakları boyayarak birbirinden şık tasarımlar yapmanız mümkün.

Bileklik yapımı için de gazoz kapağı kullanılabilir. Örgü bileklik yaparken ortasının süslemesi için gazoz kapağı ideal bir malzeme olabilir.

Biraz özen biraz da hayal gücü ile işe yaramaz zannettiğiniz metal kapaklar harika birer küpeye dönüşebilir.

Nihale ve bardak altlığı yapımı için de gazoz kapağı kullanmak mümkün. Kapakları dilediğiniz şekilde boyayıp, bunları tel ile birbirlerine monte ederek harika bardak altlıklarına sahip olabilirsiniz.

Gazoz kapağından birçok dekoratif ürün yapılabilir. Yuvarlak bir karton veya ince bir tahta ve gazoz kapakları ile harika bir dekoratif saati hiç zorlanmadan yapabilirsiniz.

Kapı süsü olarak gazoz kapaklarından güzel bir tasarım gerçekleştirebilirsiniz. Kapakları orjinal halleri ile kullanabileceğiniz gibi istediğiniz renklere boyamanız da mümkün.

Balkon ve mutfak kapısı için gazoz kapaklarından dekoratif perde yapmaya ne dersiniz. Biraz el oyalasa da sonuçta ortaya çıkan güzel tasarım size tüm yorgunluğunuzu unutturabilir.

Evinizdeki masa, sehpa ve sandalyelerin üzerini gazoz kapağı ile kaplayabilirsiniz. Elinizde çok sayıda gazoz kapağı varsa bu tür eşya yenileme çalışmalarında kullanabilirsiniz.

Üzerlerini gazoz kapağı ile kaplayacağınız çiçek saksıları harika tasarımları ile balkon ve bahçenize farklı bir güzellik katabilir.

Zor işleri yapacak beceriye sahip olanlar gazoz kapaklarından sepet ve çanta yapmayı deneyebilirler.

Sizlerle paylaştığımız gazoz kapağı değerlendirme projelerinin benzerlerini siz de evde kendiniz yaparak, hem keyifli vakit geçirebilir hem de masraf yapmadan çok güzel dekoratif ürünlere sahip olabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial