Gazoz Kapağı ile Nasıl Uğurböceği Yapılır

Gazoz Kapağı ile Nasıl Uğurböceği Yapılır?

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/gazoz-kapagi-ile-nasil-ugurbocegi-yapilir/
Pinterest

Gazoz kapağı ile nasıl uğurböceği yapılır? diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabı olabilecek bir çalışmayı yazımızda paylaşıyoruz. Gazoz ve soda şişelerinin metal kapakları ile çok güzel kendin yap çalışmaları yapılmaktadır. Bu kapaklardan magnet, nihale ve daha farklı dekoratif süsler tasarlanabilir. Evinizde gazoz kapağı varsa bununla sevimli bir uğurböceği yapmayı düşünebilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çekti ise uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gazoz Kapağı ile Nasıl Uğurböceği Yapılır?

Uğurböcekli süs yapımı için plastik ya da metal malzemeler oldukça idealdir. Plastik kaşıkların kaşık kısımları, plastik şişe kapakları ve metal kapaklar kullanılarak kolay bir şekilde uğurböceği yapılabilir. Evde magnet yapmak isterseniz bunun için de gazoz kapağı kullanabilirsiniz. Metal kapak ile yapacağınız uğurböcekli magnet mutfağınızın dekorunu daha güzel bir hale getirebilir. Gazoz kapağı ile magnet yapmak isterseniz daha önceden paylaştığımız, gazoz kapağından emojili magnet yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane gazoz kapağı
  • Kırmızı, siyah ve beyaz akrilik boya
  • Fırça
  • Uğurböceğinin beneklerini ve gözlerini yapmak için de ince uçlu bir fırça
  • Bir parça gazete kağıdı

Gazoz Kapağı ile Uğurböceği Yapımı

Gazoz kapağı ile uğurböceği yapmak için tek ihtiyacınız olan şey uygun renkte boyalar ve fırça. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak gazoz kapağını kırmızı renge boyayın. Bunu gazete kağıdının üzerine koyarak bir süre kurumasını bekleyin. Akrilik boyanın çabuk kuruma özelliği olduğundan sürdüğünüz boya kısa sürede kuruyacaktır.
  • Sonraki aşamada siyah akrilik boya ile uğurböceğiniz baş ve kuyruk kısımlarını yapın. Bunu yaparken işinizi kolaylaştırmak için ince uçlu bir fırça kullanmanızı öneriyoruz. Siyah boya ile benekleri de yapın.
  • Son olarak beyaz boya ile de gözleri yaparak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Yaptığınız bu uğurböceğinin arkasına mıknatıs takarak magnet olarak kullanabilir ya da farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı plastik şişe kapağı ile de yapmanız mümkün. İsterseniz gazoz kapağının üzerine uğurböceği yerine başka figürlerde yapabilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı. Evde gazoz kapağından magnet yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız resimli anlatımdan faydalanabilirsiniz.

Gazoz Kapağı ile Nasıl Uğurböceği Yapılır
Gazoz Kapağı ile Nasıl Uğurböceği Yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir