Gazoz Kapağı ile Makaron Anahtarlık Yapımı

Gazoz Kapağı ile Makaron Anahtarlık Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle gazoz kapaklarını değerlendirebileceğiniz kolay bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Gazoz kapakları geri dönüşüm çalışmalarında sıkça kullanılmaktadır. Bu kapakları oje ya da akrilik boya ile renklendirerek evde kolye, küpe, magnet ve anahtarlık gibi birçok takı ve aksesuar yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda gazoz kapağı ile makaron anahtarlık yapımı paylaşıyoruz. İçtiğiniz gazoz ve sodaların kapaklarını atmak yerine değerlendirmek isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gazoz Kapağı ile Makaron Anahtarlık Yapımı

Gazoz kapağı ile anahtarlık yapmak oldukça kolaydır. Bunun için iki tane metal kapağı yapacağınız anahtarlık modeline uygun renklerde boyayın. Daha sonra kapaklardan birinin iç tarafına anahtarlık halkası yapıştırıp diğer kapağı da bunun üzene yapıştırarak güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada bu yöntem ile makaron anahtarlık yapılmıştır. Metal kapaklarla 4 tane farklı renkte makaron yapılarak bunlar birbirine yapıştırılmıştır. Siz isterseniz anahtarlığı yapmak için 2 veya 3 makaron da yapabilirsiniz. Yine tercihinize göre makaronların hepsini aynı renkte de boyayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 8 tane gazoz kapağı
  • 4 farklı renkte oje veya akrilik boya
  • Anahtarlık halkası
  • Silikon tabancası

Bunların dışında makaronların arasını yapmak için beyaz boya veya sim kullanabilirsiniz.

Gazoz Kapağı ile Makaron Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Gazoz kapakları ve diğer malzemeler hazır ise makaron anahtarlık yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak gazoz kapaklarını ikişerli olarak istediğiniz renklerde boyayın.
  • Daha sonra aynı renkteki iki kapağı alın ve bunlardan birisinin iç kenarına silikon sürerek diğer kapağı bunun üzerine yapıştırın.
  • 6 tane kapağı bu şekilde birbirine yapıştırarak makaronları oluşturun.
  • Diğer 2 kapağın içine anahtarlık halkasını yerleştirdikten sonra bunları birbirine yapıştırın.
  • Kapakları birleştirdiğiniz yerlerin üzerinden silikon ile geçtikten sonra bunları sime bulayabilir ya da beyaz boya ile boyayabilirsiniz.
  • Bu şekilde makaronların kremasını da yaptıktan sonra bu 4 makaronu birbirine silikon yardımı ile tutturarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.
Gazoz Kapağı ile Makaron Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
Gazoz Kapağı ile Makaron Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım

Tüm bu aşamalardan sonra gazoz kapağından anahtarlık yapımı tamamlanmış oluyor. Bu kolay uygulama sayesinde gazoz kapaklarını değerlendirirken güzel bir anahtarlığa sahip olabilirsiniz. Uygulamayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için yukarıda makaron anahtarlık yapımı resimli anlatım paylaştık. Kolay gelsin. Metal kapakları farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz gazoz kapağı ile uğur böceği yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial