Gazete Kağıdından Külah Çiçek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Gazete kağıdından külah çiçek yapımı evde keyifli bir hobi ile uğraşmak isteyenlerin çok hoşuna gidecek bir el işi çalışmasıdır. Günümüzde gazete kağıtlarını değerlendirmek için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu konudaki örnek geri dönüşüm projelerini fırsat buldukça sizlerle paylaşıyoruz. Bugün anlatacağımız uygulamada da gazete kağıtları kullanılıyor. Gazete kağıdından kolay bir şekilde yapacağınız çiçek evinizde şık bir dekor ürünü işlevi görebilir. Bir kenarda atılmayı bekleyen eski gazeteler varsa bu çalışmayı yaparak onları da değerlendirebilirsiniz. Gazete kağıdından külah çiçek yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

 • Gazete kağıdı
 • Makas
 • Zımba
 • Karton
 • Makas

Uygulamayı yapmak için özel olarak karton almanıza gerek yok. Evdeki herhangi bir karton kutudan keseceğiniz bir parça çalışmayı yapmak için işinizi görecektir.

Gazete Kağıdından Nasıl Külah Çiçek Yapılır?

Gazete kağıdından yapılan birçok çiçek modeli mevcuttur. Bizim bu yazıda bahsedeceğimiz yöntemi uyguladığınızda büyük ve farklı görünümü ile dikkat çeken bir çiçek yapmanız mümkün. Evde gazete kağıdından çiçek yapmak isterseniz aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 • Çiçeği yapmak için çok sayıda kağıttan külaha ihtiyaç vardır. Bunun için ilk olarak gazete kağıdından aynı boyutta uzun dikdörtgen parçalar kesin.
 • Kartondan makas yardımı ile yuvarlak bir parça kesin. Çiçeği hangi boyutta yapmak istiyorsanız bu yuvarlağı da o büyüklükte yapmanız gerekiyor.
 • Sonraki aşamada gazete kağıdından kestiğiniz dikdörtgen parçaları bir ucundan tutup içe doğru sararak külah şekline getirin.
 • Bu külahları alt taraflarından zımba ile yuvarlak kartona tutturun.
 • Zımba yardımı ile tüm külahları iç içe geçirerek tutturduğunuzda ortaya güzel bir çiçek şekli çıkacaktır.
 • Kağıt külahlardan yaptığınız bu dekoratif çiçeği istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Sizlerle paylaştığımız bu pratik kendin yap çalışması sayesinde evinizin dekorunu daha şık hale getirmek için istediğiniz boyutta kağıt çiçekler yapmanız mümkün. Bu kağıt çiçekleri kapı ya da duvar süsü olarak da kullanabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz külahları desenli ya da simli kağıtlarla yapabilirsiniz. Özel günlerde evinizin dekorunu güzelleştirmek istediğinizde yaldızlı kağıtlardan külah çiçekler yaparak harika süslemeler hazırlayabilirsiniz. Bu uygulamayı evde denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, gazete kağıdından dekoratif süs yapımı resimli anlatım işinize yarayabilir. Bu tür çalışmalar ilginizi çekiyorsa benzer bir uygulama olan,  gazete kağıdından çiçekli kapı süsü yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Gazete Kağıdından Külah Çiçek Yapımı
Gazete Kağıdından Külah Çiçek Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial