Fon Kartonundan Nasıl Dekoratif Süs Yapılır

Fon Kartonundan Nasıl Dekoratif Süs Yapılır?

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Pinterest

Fon kartonundan nasıl dekoratif süs yapılır? sorusunun cevabı olabilecek çok kolay bir uygulamayı bugün sizlerle paylaşmak istiyoruz. Evde doğum günü ya da yılbaşı kutlaması yapacağınız zaman kısa süre içerisinde dekoru güzelleştirmek isterseniz bu önerimiz işinize yarayabilir. Özel günlerde sevdiklerinizle yapacağınız kutlamalar için evinizin dekorunda değişiklik yapmak istediğinizde dışarıdan hazır süs almak yerine kendi zevkinize uygun renklerde süslemeler tasarlayabilirsiniz. Sizlere bahsedeceğimiz uygulamayı yapmak çok fazla el becerisi gerektirmediği için herkes rahatlıkla yapabilir. Proje kolay olmasının yanı sıra az malzeme içermesi bakımından da oldukça avantajlı. Fon kartonundan dekoratif süs yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte fon kartonu
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • İnce bir ip

Fon Kartonundan Dekoratif Süs Yapımı

Fon kartonundan süs yapmak çok kolay olduğu için çocuğunuz varsa onları da bu güzel çalışmaya ortak edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken süsün uzunluğuna karar vermek. Sonrasında aşağıdaki adımları uygulayarak çok güzel dekoratif süs yapabilirsiniz.

  • İlk olarak fon kartonunun üzerine kurşun kalem ile büyük bir daire çizmeniz gerekiyor. Süsün aşağı doğru sarkmasını istiyorsanız uzun olması lazım. Bunun için de büyük bir daire çizmeniz gerekiyor.
  • Daireyi çizdikten sonra bunu makas ile dıştan içe doğru spiral şeklinde kesmeye başlayın. Ortaya kadar bu şekilde kestiğinizde elinizde uzun ve kıvrık bir süs olacaktır.
  • Yaptığınız bu süsü ip yardımı ile istediğiniz yere asabilirsiniz.
  • Bu şekilde istediğiniz sayıda kıvrık süs yaparak evinizin dekorunu daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Bu kolay yöntemi rengarenk fon kartonları ile uygulayarak harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu rengarenk süslemelerin arasına balon ya da başka süslemeler de ilave ederek özel günlere uygun bir dekor oluşturmanız mümkün. Bu uygulama çok kolay olduğu için evinizi kısa sürede süsleyebilir ve misafirlerinizi tam zamanında şık bir ortamda karşılayabilirsiniz. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz bu süsleri parlak kağıtlar ile yapabilirsiniz. Aşağıda evde kolay süsleme yapımı hakkında bazı görselleri sizlerle paylaşıyoruz. Bunlardan ilham alarak siz de kendi tasarımlarınızı oluşturmayı deneyebilirsiniz.

Fon Kartonundan Nasıl Dekoratif Süs Yapılır
Fon Kartonundan Nasıl Dekoratif Süs Yapılır
Fon Kartonundan Dekoratif Süs Yapımı
Fon Kartonundan Dekoratif Süs Yapımı
Fon Kartonundan Dekoratif Süs Yapımı-1
Fon Kartonundan Dekoratif Süs Yapımı-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir