Fon Kartonundan Dekoratif Kelebek Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Fon kartonundan dekoratif kelebek yapımı isteyen herkesin evde uygulayabileceği çok kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Dekorasyonda kelebek şeklinde süslemeler sıkça kullanılmaktadır. Eva, keçe, kağıt ya da karton gibi malzemeler kullanılarak yapılan rengarenk kelebekler şık görünümleri ile evinizin dekoruna farklı bir güzellik katabilir. Dekorasyon kategorimizde bu tür çalışmalardan örnekler bulabilirsiniz. Bugün sizlerle paylaşacağımız fon kartonundan dekoratif kelebek yapımı da bu çalışmalardan birisi olarak ilginizi çekebilir. Evde ucuz malzemeler ile güzel bir dekoratif süs tasarlamak isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Fon Kartonundan Dekoratif Kelebek Yapımı

Evde dekoratif kelebek yapımı için kullanılabilecek en ideal malzemelerden birisi fon kartonudur. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden istediğiniz renkte fon kartonu temin edebilirsiniz. Fon kartonuna istediğiniz boyutta kelebekler çizerek bunlarla zevkinize uygun çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Kartondan küçük ve zarif kelebekler yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, dekoratif kelebek yapımı videolu anlatıma göz atabilirsiniz. Eğer büyük bir dekoratif kelebek tasarlamak isterseniz aşağıda paylaşacağımız örnek çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte fon kartonu
  • Kalem
  • Makas
  • Süsleme yapmak için birkaç farklı renkte keçeli kalem

Eğer çizim yapmakta zorlanıyorsanız istediğiniz boyutta bir kelebek kalıbı kullanabilirsiniz.

Fon Kartonundan Dekoratif Kelebek Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise güzel bir kelebek yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak fon kartonunun üzerine kalem ile istediğiniz büyüklükte bir kelebek çizin.
  • Sonrasında çizgilerin üzerinden makas ile dikkatli bir şekilde geçerek kesin.
  • Bu şekilde karton kelebeği yaptıktan sonra bunun üzerine keçeli kalem ile istediğiniz şekilde süsleme yapabilirsiniz. Bu uygulamada yapışkanlı küçük kalıplar kullanılmış. Siz isterseniz kelebeğin üzerine küçük kalp, çiçek, yıldız gibi figürler yapabilirsiniz. Dilerseniz süsleme yapmak için pul ya da küçük parlak taşlar kullanabilirsiniz. Elinizde sim varsa kelebeğin kanatlarına bunlarla da çok güzel süslemeler yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra kelebekli dekoratif süs yapımı tamamdır. Bu sevimli kelebeği çocuk odasında kullanabilirsiniz. Bu uygulama okul öncesi çocukların da severek yapacağı bir çalışma olduğu için evde çocuğunuzla birlikte de yapabilirsiniz. Bu önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıda fon kartonu ile dekoratif kelebek yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Dekoratif Kelebek Yapımı Resimli Anlatım
Dekoratif Kelebek Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial