Fimo Hamurundan Takı Yapımı

Fimo Hamuru ile Takı Nasıl Yapılır?

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Google+
http://www.eglenbizle.com/fimo-hamuru-ile-taki-nasil-yapilir/
Pinterest

Fimo hamuru ile takı nasıl yapılır? sorusunun cevabı, kolay takı tasarımı yapmak isteyenler için oldukça önemlidir. Bir çeşit seramik malzemesi olan fimo hamuru, kolay şekillendirilebilmesi ve birçok renk seçeneğine sahip olması bakımından idealdir. Bu hamuru kullanarak yapılan tasarımların evde pişirilmesi de çok zor olmadığından, son dönemlerde fimo hamuru ile takı yapımı oldukça yaygınlaşmıştır. Bu yazımızda fimo hamurundan takı yapmak isteyenlere konu hakkında bilgi veriyoruz.

Fimo Hamuru Nasıl Kullanılır?

Kırtasiye ya da hobi ürünleri satan yerlerden istediğiniz renkte fimo hamuru temin edebilirsiniz. Evde fimo hamurunu kendiniz de yapabilirsiniz fakat söz konusu olan takı yapımı olduğu zaman risk almamak için hamuru dışarıdan almanızı tavsiye ediyoruz. Fimo hamuru ile küpe, kolye, bilezik, yüzük gibi ihtiyacınız olan tüm takıları yapabilirsiniz. Yapacağınız takı için gerekli olan kopça, zincir gibi parçaları, takı aksesuarları satan yerlerden alabilirsiniz.

Fimo hamuru ve diğer parçaları temin ettikten sonra sıra hamura şekil verme aşamasında. Yapmak istediğiniz desene uygun küçük ince kalıplar varsa bunlar sayesinde hiç zorlanmadan hamuru şekillendirebilirsiniz. Kalıp yoksa o zaman el becerinize göre elinizle şekil vermeniz gerekiyor. Şekillendirdiğiniz hamura takı aksesuarlarını sağlam bir şekilde geçirdikten sonra sıra pişirme işleminde.

Fimo hamurunun sertleşmesi için düşük ısıda pişirilmesi gerekir. Mikrodalga fırında yaptığınız takıyı emniyetli bir şekilde pişirebilirsiniz. Sonrasında kendi tasarımınız olan takınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fimo hamuru ile takı yapmanın dışında bunu toka ve taç gibi aksesuarları süslemek için de kullanabilirsiniz. Fimo hamurundan aynı renk ve desende yapacağınız takıları takım olarak kullanıp, şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Bu hamuru sadece takı yapımında değil oyuncak yapımından dekoratif ürüne kadar pek çok çalışmada kullanabilirsiniz.  Fimo hamuru kendinden renkli olduğu için sonradan boyamakla uğraşmak zorunda kalmadan, yaptığınız takı ya da aksesuarı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fimo hamuru ile takı yapımı sonrasında artanını kapaklı saklama kabına koyarak ya da streç film ile hava almayacak şekilde sararak, bir sonraki kullanıma kadar güvenle muhafaza edebilirsiniz. Fimo hamuru ile takı yapmak isteyenlere ilham vermesi için aşağıda bazı örnekleri paylaşıyoruz. Siz de el becerinizi ve hayal gücünüzü kullanarak birbirinden güzel takılar yaparak, bunları kullanabilir hatta satarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Fimo Hamurundan Takılar
Fimo Hamurundan Takılar
Çiçekli Küpe
Çiçekli Küpe
Fimo Hamuru Çiçekli Küpe
Fimo Hamuru Çiçekli Küpe
Fimo Hamurundan Takı
Fimo Hamurundan Takı
Fimo Hamurundan Pastalı Küpe
Fimo Hamurundan Pastalı Küpe
Fimo Hamurundan Küpe
Fimo Hamurundan Küpe
Çiçekli Küpe
Çiçekli Küpe
Fimo Hamurundan Kolye
Fimo Hamurundan Kolye
Fimo Hamurundan Çiçekli Küpe
Fimo Hamurundan Çiçekli Küpe
Çiçekli Kolye
Çiçekli Kolye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir