Fermuardan Küpe Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Fermuardan küpe yapımı evde takı tasarımı yapmak için kullanılabilecek en pratik yöntemlerden birisidir. Günümüzde fermuardan yapılan çeşitli takı ve aksesuarlar bulunmaktadır. Bazı uygulamalarda fermuarın tamamı bazılarında ise sadece baş kısmı kullanılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız çalışmada fermuarın başı kullanılmaktadır. Canlı renklerdeki fermuar başları ile kendiniz ve sevdikleriniz için çok güzel küpeler yapabilirsiniz. Bu takı tasarımı çalışması, üzerindeki bocuk veya taşı düşen klipsli küpelerinizi de atmak yerine yeniden kullanmanıza imkan sağlar. Günümüzde evde hobi olarak kendine takı yapan birçok bayan vardır. Siz de evde sıkılmadan vakit geçirirken, pratik bir çalışma yaparak çok güzel küpelere sahip olmak istiyorsanız bu projeyi uygulayabilirsiniz. Takı tasarımı yapmaya yeni başlayanlar fermuardan küpe yapımı için gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının tüm detaylarını aşağıda bulabilirler. Yapacak olanlara keyifli çalışmalar dileriz.

Malzemeler

  • 2 tane aynı renk fermuar başı
  • 2 tane klipsli küpe
  • Yapıştırıcı

Yapacağınız fermuarlı küpeyi uzun süre güvenle kullanabilmek için metali tutabilecek kuvvetli bir yapıştırıcı kullanmaya dikkat edin. Bu uyarıyı yaptıktan sonra projeyi denemek isteyenler için fermuardan küpe nasıl yapılır? sorusunun cevabına geçebiliriz. Aşağıda çalışmanın adım adım tüm aşamalarına paylaşıyoruz.

  • Fermuardan küpe yapımı için kullanacağınız küpenin üzerinde bulunan boncuk ya da parlak taş gibi aksesuarları dikkatli bir şekilde çıkarın.
  • Üzerindeki aksesuarları çıkardıktan sonra küpenin üzerinde artıklar kalmışsa bunları da iyice temizleyin. Bu şekilde yapışkanın fermuarı ve küpeyi daha iyi tutmasını sağlayabilirsiniz.
  • Çalışmayı rahat yapabilmek için küpenin klipsini çıkarın.
  • Fermuar başının arka tarafındaki düz kısma yapıştırıcı sürün ve küpeyi yapışkanın olduğu yere hafifçe bastırarak birkaç dakika yapışması için bekleyin.
  • Diğer küpe ve fermuar başına da aynı işlemi uygulayın.
  • Yapışkan tamamen kuruduktan sonra fermuar küpeyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Evde kolay takı tasarımı yapmak isteyenler için aşağıda  fermuardan küpe yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Siz de kendiniz ve sevdikleriniz için orjinal görünümü ile dikkat çeken, çok üzel küpeler yapmak istiyorsanız hemen uygulamayı yapmak için kolları sıvayabilirsiniz.

Fermuardan Küpe Yapımı
Fermuardan Küpe Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial