Dekorasyon

Evde Yılbaşı Süslemesi Yapımı

Evde yılbaşı süslemesi yapımı hakkında en pratik ve hesaplı kendin yap çalışmalarını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Yılbaşını evde kutlayacaksanız sizlerle paylaşacağımız bu pratik öneriler çok işinize yarayabilir. Evde süsleme yapımı ile ilgili çalışmaları sadece yeni yıl için değil doğum günü, sevgililer günü gibi tüm özel günlerde evinizi süslemek için uygulayabilirsiniz.

Cam Şişelerle Yılbaşı Süsü Yapımı

Cam şişeleri boya, dantel, tül ya da sim ile süsleyerek çok farklı dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Burada söz konusu olan yılbaşı süslemesi olduğu için şişeleri beyaza boyayıp daha sonra üzerlerine köpük yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde kar tutmuş şişeler yaparak bunları yemek masasına ya da istediğiniz başka bir yere koyabilirsiniz.

yilbasini-anlatan-sarap-siseleri

Tarçın Çubuğundan Yılbaşı Süsü Yapımı

Tarçın çubuğu, minik çam ağacı dalları, düğme ve yapışkan kullanıp harika bir yılbaşı süsü yapmanız mümkün. Tarçın çubuğunun üzerine minik ağaç dallarını yapıştırın. Bunların üzerini düğme ile süsleyin, bir ip ya da kurdele ile istediğiniz yere asın. Böyle sevimli bir figürü yılbaşı ağacını süslemek için de kullanabilirsiniz.

tarcin-cubugundan-yilbasi-susleri

Boncuklu Yılbaşı Süsü Yapımı

Evde başka çalışmalardan kalan boncuklar varsa bunları bir tele güzelce geçirin. Daha sonra bunu bükün, ip ya da kurdele ile bağlayarak istediğiniz yere asın. Dilerseniz teli bükmek yerine farklı şekiller de verebilirsiniz.

ev-yapimi-boncuklu-yilbasi-agaci-susleri

 

Kavanoz Kapağı ile Yılbaşı Süsü Yapımı

Kavanoz kapağının içine renkli yeşil ve beyaz kağıtlar ile rulolar yapın ve bunları uzundan kısaya doğru çam ağacı şeklinde yapıştırın. Son olarak kapağa kurdele yapıştırın ve dilediğiniz yere asın. Aynı çalışmayı boya ya da kumaşlar ile de yapabilirsiniz.

kavanoz-kapagi-yilbasi-susleri

 

Pipetlerden Yılbaşı Süsü Yapımı

Pipetleri rulo şekline getirin ve ortasından bir pipet geçirerek düğümleyin. Daha sonra bunları dilerseniz kırmızıya boyayın.

pipetlerden-yilbasi-dekoru

Kağıt Kek Kalıbından Yılbaşı Süsü Yapımı

Kağıt kek kalıpları yılbaşı süsü yapımı için oldukça uygun malzemelerden birisidir. Kırmızı beyaz kek kalıplarını katlayın ve bunları üst üste koyduktan sonra en üstten tutturun.kek-kaliplarindan-yilbasi-agac-susleri

 

Yılbaşı için Kardan Adam Süslemesi Yapımı

Kağıtlardan ağız, göz ve burun yaparak bunları buzdolabı ya da başka eşyaların üzerine yapıştırarak çok güzel yılbaşı süslemesi yapmanız mümkün.

buzdolabini-kardan-adama-donusturun

Cama Çam Ağacı Yapımı

Yılbaşı süslemesi olarak evinizin camına yapışkanlı etiket ile çam ağacı şeklinde süslemeler yapabilirsiniz.

pencereye-yilbasi-agaci-cizimi

Kar Tanesi ile Yılbaşı Süsü Yapımı

Beyaz kağıtları kar tanesi şeklinde kesin ve bunları cama asın. Bu pratik yöntem sayesinde evinizin dekorunda harika bir kar manzarası oluşturabilirsiniz.

kahve-filtresinden-kar-taneleri

Simli Yılbaşı Süsü Yapımı

Kartondan külah şeklinde figürler yapın. Daha sonra bunları sim ile süsleyin. Üzerlerine de küçük karton parçalarından süsler yaptıktan sonra bunları yemek masanızın süslemesinde kullanabilirsiniz. Böyle şık yılbaşı süsleri salonunuzda da oldukça şık duracaktır.

pariltili-yilbasi-agaci-susleri

Evde yılbaşı süslemesi yaparak siz de hem evinizin dekorunda birbirinden güzel yeni yıl temaları oluşturabilir hem de atmak için bir kenarda beklettiğiniz birçok malzemeyi değerlendirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar - Bu Ay

İçeriklerimizin izinsiz kullanımı yasaktır

Copyright © 2016 Eğlen Bizle

To Top