Evde Yapay Çiçek Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Evde yapay çiçek nasıl yapılır başlığı altında sizlerle evde dekoratif çiçek yapabileceğiniz kolay kendin yap çalışmaları paylaşıyoruz. Evinizin dekorunu güzelleştirmek için ucuz malzemeler kullanarak yapay çiçek yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz.

Evde Yapay Çiçek Nasıl Yapılır?

Evde yapay çiçek yapımı için farklı malzemeler kullanılabilir. Elinizdeki birçok artık malzeme ile çok güzel çiçekler yapabilirsiniz. Plastik şişe kapağından ipe, peçeteden naylon poşete kadar birçok malzeme ile dekoratif çiçek yapmak mümkündür. El becerinizi hayal gücünüzle birleştirerek çok güzel tasarımlara imza atabilirsiniz.

Plastik Kapaktan Yapay Çiçek Yapımı

Plastik şişelerin kapaklarını kullanarak evde çok güzel çiçekler yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken falçata yardımı ile plastik kapakların kenarlarına kesikler yapmak. Sonrasında kestiğiniz parçaları parmağınızla dışa doğru açtırarak resimde gördüğünüz gibi rengarenk yapay çiçekler tasarlayabilirsiniz. Bunların ortasına boncuk ya da pul ile süslemeler yapıp, tel ya da çöp şiş çubuğu ile sap yapabilirsiniz.

Plastik Kapaktan Çiçek Resimli Anlatım
Plastik Kapaktan Çiçek Resimli Anlatım

İpten Yapay Çiçek Yapımı

Örgü örmeyi seviyorsanız elinizde artık ipler bulunabilir. Bunları dekoratif çiçek yaparak değerlendirebilirsiniz. İki farklı renkte ipi sardıktan sonra bunları iç içe geçirip alt tarafından bağlayıp üst tarafı makas ile keserek aşağıda gördüğünüz gibi çok güzel ip çiçekler yapabilirsiniz. Bu ip çiçeklere bir sap yaparak vazoya koyup salon ya da oturma odanızın dekorunda farklılık oluşturabilirsiniz.

İpten Çiçek Yapımı Resimli Anlatım
İpten Çiçek Yapımı Resimli Anlatım

Peçeteden Yapay Çiçek Yapımı

Düz beyaz bir peçeteyi birkaç kat katlayıp keçeli kalem ile bunun üzerine yuvarlak çizin. Çizgilerin üzerinden makas ile geçerek kesin. Son olarak bunun ortasına bir delik açıp buradan ahşap çubuk geçirerek çiçeğin sapını yapın. Ortasına küçük bir boncuk ya da pul yapıştırarak peçeteden çiçek yapımını tamamlayabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde evde kısa sürede rengarenk çiçekler yapabilirsiniz.

Peçeteden Çiçek Yapımı Resimli Anlatım-1
Peçeteden Çiçek Yapımı Resimli Anlatım-1

Keçeden Yapay Çiçek Yapımı

Keçe ile kolay bir şekilde yapay çiçek yapmak isterseniz aşağıdaki resimde gördüğünüz yöntemi uygulayabilirsiniz. Aynı ya da farklı renkte keçe ile 7 tane aynı boyutta kalp yapıp bunları tel ya da ince bir ahşap çubuğa geçirerek aşağıdaki gibi çiçekler yapabilirsiniz.

Keçeden Yapay Çiçek Yapımı
Keçeden Yapay Çiçek Yapımı2

Krapon Kağıdından Yapay Çiçek Yapımı

İstediğiniz renkte bir krapon kağıdından aynı büyüklükte yuvarlak parçalar kesip bunları şönil ya da bir çubuğa yapıştırarak da çok güzel dekoratif çiçekler yapabilirsiniz.

Krapon Kağıdından Çiçek Resimli Anlatım
Krapon Kağıdından Çiçek Resimli Anlatım

Poşetten Yapay Çiçek Yapımı

Evdeki renkli poşetleri kullanarak da dekoratif çiçekler yapabilirsiniz. İnce bir teli çiçek yaprakları şeklinde büküp bunun üzerine poşet geçirerek aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir uygulama yapabilirsiniz.

Poşetten Çiçek Yapımı Resimli Anlatım-3
Poşetten Çiçek Yapımı Resimli Anlatım-3

Bu yazımızda evde yapay çiçek yapımı hakkında ilham alabileceğiniz çalışmalar paylaştık. Elinizdeki malzemelere göre siz de bu uygulamalardan istediğinizi yaparak evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial